Virtualus gyvenimas virtualiame pasaulyje

Virtualiame pasaulyje gali susikurti antrą save. Niekas nežino nei kas tu, nei koks tu tikrame gyvenime, todėl tu gali būti bet kuo. „Internete niekas nežino, kad esi šuo”

Internetinis bendravimas leidžia tau trumpam įsijausti į kitą vaidmenį. Trumpam pabūti tuo, kuo tu nesi. Galima nueiti ir toliau. Susikurti kitą tapatybę. Tarkim anketą su svetimomis nuotraukomis arba antrą elektroninį paštą specialiai apsimetinėjimui.

Tobulėjimas. Kompiuteriniai žaidimai leidžia dar labiau nuo savęs pabėgti ir sukuria tobulėjimo iliuziją. Leidžia tau kaupti pinigus, tobulinti savo herojų, su kuriuo tu jau susitapatinai. Ir visaip kitaip tapti kietesniu ten. O kodėl gi netobulėti šiame pasaulyje? Argi ne geriau tobulinti save, o ne savo herojų? Juk žaidimas gali tapti nebepopuliarus, gali pavogti akountą. Prarasi visą garbę, kurią buvai užsitarnavęs. O šiame pasaulyje viskas daug saugiau ir stabiliau. Jėga ir protas buvo vertinami per visą žmonijos istoriją. Būti silpnu ir kvailu niekada nebuvo populiaru. Šiame gyvenime tą tobulėjimą ne taip lengva išreikšti skaičiais ir sužinoti kokio tu levelio. Bet pats gali jausti kiek tu patobulėjai. Tobulėti galima visose srityse. Galima tobulinti savo kūno savybes: jėgą, lankstumą, vikrumą, ištvermę. Padarai penkis atsispaudimus? Padaryk šešis. Nepadarai nei vieno? Stenkis padaryti bent vieną. Paskui du, tris, keturius, ir taip iki begalybės. Juk taip malonu jausti, kad tu darai pažangą.

Galima tobulinti sugebėjimą matyti tamsoje, atsparumą šalčiui. Tobulinti protines galias, atmintį. Išmokti naujų kalbų, naujų žodžių, ką nors naujo pasigaminti iš maisto. Išmokti ką nors padaryti iš medžio, metalo, stiklo, bet ko. Nebūtina pasiekti aukščiausio taško. Jau pats siekimas savaime yra vertingas.

1 komentaras

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.