Apie abortus. Be ironijos

Tęsinys.

Ankstesnis straipsnis buvo rašomas su ironija. Buvau pasirinkęs tokį stilių, kuris ne visai leido pasakyti tai ką norėjau pasakyti. Man buvo nesvarbu kokios reakcijos sulauksiu, svarbu, kad sulaukčiau. Nuliūdinęs būtų tik abejingumas. Tame straipsnyje aš aiškiai ir nepasakau savo pozicijos. Aš tik nepalaikau tokio požiūrio, kuris abortus laiko teise. Mano tikslas visai nėra ką nors supykdyti, bet atvirkščiai – spręsti šią problemą ir bandyti ieškoti atsakymo.

Žinoma visi sutarsime, kad abortas yra blogybė, nes tai pažeidžia penktąjį Dievo įsakymą. Ir visi norime, kad jų būtų kuo mažiau. Tačiau kiti žmonės mano, kad abortas kartais yra mažesnė blogybė, nei gimdymas. Aš manau, kad abortas visada yra didesnė blogybė. Visų pirma tai abortas niekada neišsprendžia problemos. Čia negalima vadovautis mafijos principu: „Nėra žmogaus – nėra problemos“. Problema dar didesnė. Daktaras David Reardon apklausė 260 moterų, kurios buvo padariusios abortą. Iš jų:
94 % apgailestavo dėl daryto aborto.
28 % bandė žudytis.
58 % prarado suartėjimo malonumą.
63 % turi aborto prisiminimus. (Paimta iš PRO VITA)

Abortų draudimas gal net ir pačio atliekamų abortų skaičiau nesumažins. Bet žmogus negali leisti to ką Dievas draudžia.

Yra žmonių sakančių: „nebūkim tokie kategoriški abortų klausimu. Reikia žiūrėti pagal situaciją ir tada spręsti kaip elgtis“. Jeigu jie nepripažins, kad abortas yra žudymas jie niekad ir nesupras kokie tai kvaili žodžiai. Tokie žmonės pritaria abortų darymui paauglėms, nes mano, kad tai vaikas sugadins jų gyvenimą. „Kodėl moteris ar dar nebrandi paauglė už nesaugų seksą turi mokėti tokią milžinišką kainą – nebaigto mokslo, vienišos motinystės, skurdo ar nemylimo vaiko auginimo?“,- klausia jie. Tokie žmonės nesupranta kas yra tikrosios vertybės.

Kostas rašė:
Na, viena yra, kai moterį išprievartauja ir ji priversta gimdyti žinodama, kad didelė tikimybė pagimdyti nesveiką vaisių (ir panašūs atvejai). Kita yra, kai daromas abortas aštuonių mėnesių gemalui ir jis yra pjaustomas ir taip toliau.
Šiaip ar taip, tikrai slidi tema, ir viskas priklauso nuo gyvybės apibrėžimo.

Man tai yra vienas ir tas pats. Nesvarbu kada jis daromas ir dėl ko jis daromas. Negali būti jokių pasiteisinimų.
Taip, tu teisus dėl to, kad viskas priklauso nuo gyvybės apibrėžimo. Su tuo ir yra žaidžiama. Sutariama, kad vaisius yra gyvas nuo tada ir ne anksčiau. Ir iki to laiko žudymas nelaikomas žudymu, o paskui jau laikomas. Absurdas.

Laura rašė:
Ir tu sakai, kad vyrai taip pat turi teisę spręsti, ar moterims galima darytis abortus?

Aš taip nesakiau. Aš pabrėžiau žodį „teisė“ kaip absurdišką žodį. Apie kokias teises čia kalbame? Apie vyro ar moters teisę žudyti vaikus? Ar apie apie mažo, bejėgio padarėlio teisę būti gyvam, gimti ir gyventi?

Dalius rašė:
Kaip matai, jeigu nebus leista daryti aborto ateityje išauginsime žmogžudžių kartą.

Oho. Tai pasirodo ginekologas yra toks aiškiaregis, kuris gali prieiti prie nėščiosios, priglausti ausį prie pilvuko ir pasakyti: šitas užaugęs bus nusikaltėlis – žudom. Arba: o, šitas bus geras žmogus – jums teks gimdyti.

Siūlau paskaityti apie vieną sapną, kuris išgelbėjo gyvybę

Negimusio kūdikio laiškas mamai:

Daug kas pasaulyje yra daroma dėl to, kad tai kažkam yra naudinga. Ankstesnė abortuotojo asistentė Nita Whitten : „Kai jie sako, kad tai daro norėdami padėti moteriai, yra melas. Jie tai daro dėl pinigų.“

1 komentaras

 1. tamole

  „Negali leisti to, ką dievas draudžia”…

  O jei mano dievas man nieko nedraudžia?

 2. tamole

  Norėjau ką kito tuom pasakyti… Jei jau žmogus negali leisti abortų dėl kažkokių jam galiojančių priežasčių, tai kodėl tai turi galioti visiems? Nes tas sakinys skambėjo lyg su mintim uždrausti juos vien dėl to, kad kažkokios visuomenės dalies dievas tai draudžia.

  Aš nesakau, kad aš esu už abortus ir pan. Aš tiesiog nemanau, kad religija yra tinkamas argumentas mayšytoj visuomenėj, kur dievai gali skirtis, arba dievo išvis gali nebūti… Argumentų uždrausti abortams galima surasti ir kitokių…

 3. Ričardas Š.

  Tos skaidrės mane kažkaip neigiamai labai paveikė. Bet šiaip aš už abortų palikimą – kiekvieno žmogaus galimybė pasirinkti daryti tai ar ne, kartais tai vis dėl to geriau, nei pamestas vaikas ar vaikas konteineryje… Čia bent jau daktarai atlieką kruviną darbą…

 4. Ričardas Š.

  Apskritai – reiktų tuos abortus uždrausti darytis bet kam, tačiau palikti galimybė tai daryti, bet tuomet reiktų tikro pagrindo, pavyzdžiui, moteris išprievartavimo auka, ar šiaip kokia 14 metė pasigimdžius… :) Man atrodo, taip geriausia būtų.

 5. Aurimas Gudas

  Paaiškinsiu plačiau. Dievo draudimas yra tam, kad jo laikydamasis būtum laimingas. Draudžiama tik tai kas sukelia kančią ir nutolina mus nuo laimės. Yra vos keli draudžiami dalykai ir jų laikytis ir paprasta ir nesunku, bet jei juos nori sulaužyti – gali sulaužyti, turi laisvą valią ir niekas tavęs nesulaikys. Čia kaip ir kelių eismo taisyklės – draudžia per greitai važinėti, bet jei nori mieste važinėti 120km/h greičiu – gali bandyti.
  Turi gal savo argumentų abortų uždraudimui?

 6. tamole

  Na vienas argumentas būtų tiesiog tai, kad nors ir negimęs kūdikis, jis vistiek žmogus, todėl elgtis su juo belekaip negalima.

  Man regis tu nesupratai manęs dėl dievo… Yra netikinčių žmonių, yra tikinčių žmonių, kurie dievai galbūt ką nors kito jiems liepia daryt. Įstatymai turėtų būti visiems vienodi, todėl jie negali vadovautis religija. Man tavo poste sakinys tas užkliuvo tik todėl, kad jis nuskambėjo, lyg dėl dievo draudimo reiktų uždrausti abortus (įstatymiškai).

 7. Aurimas Gudas

  Aš supratau tave. Aš tik nemanau, kad valstybės įstatymai gali būti aukščiau Dievo įstatymų. Valstybiniai įstatymai nuolat keičiasi, o Dievas nepersigalvoja. Dievo įstatymai galioja visiems. Nesvarbu, tu tikintis ar ne. Čia kaip ir su gravitacijos dėsniu.

 8. Dalius

  Mano mintis iškraipei, taigi nematau prasmės toliau su tavimi diskutuoti.

 9. Andrius

  Aš, Aurimai, kaip ir daugelio kitų tavo straipsnių atveju, laikausi tokios pat pozicijos.

 10. Aurimas Gudas

  Daliau, kam man įsiskaityti? Juk aš tą patį rašiau: „Abortų draudimas gal net ir pačio atliekamų abortų skaičiau nesumažins.“

 11. tamole

  Kaip gali būti dievas auksčiau įstatymų, jeigu man tas dievas net neegzistuoja?

 12. Dalius

  Aurimai, jei neįmanoma įrodyti ar jis egzistuoja, ar ne, tai NEGALIMA juo ir remtis kaip autoritetu. Nes lygiai taip pat tada išvystome ateivių teoriją ir leidžiame darytis abortus moterims, jei jos mano, kad vaikas yra nuo ateivio. Nes tu negali įrodyti, kad yra kitaip.

  Absurdo logika…

  Žodžiu, nesuprantu kokie tavo argumentai apskritai dėl abortų uždraudimo. Kol kas matau tik misticizmą.

 13. tamole

  Teisingai, neįmanoma įrodyti, kad jo nėra, neįmanoma įrodyti, kad jis ir yra.

  Tai kaip gi jis gali būti auksčiau įstatymo jei net nežinom ar jis yra?

 14. Aurimas Gudas

  Daliau, juk sakei, kad nematai prasmės su manim diskutuoti, tai kodėl vis nesiliauji :)?
  Gerai, Daliau, neklausyk Dievo eik žudyti, vogti, apgaudinėti. Pažiūrėsim kiek laimės tau tai atneš.
  Juokingai čia su tais ateiviais.
  Tomai, kaip jau sakiau, negaliu tau įrodyti.

 15. Dovilė iš Žaliųjų Mansardų

  http://www.bernardinai.lt/?url=articles/75039

  Valstybiniu įstatymu uždrausdami abortus, sugriausim visą Dievo draudimų koncepciją. Dievas mums šį tą draudžia, tačiau palieka pasirinkimo laisvę. Tai mano ir tik mano reikalas, paisysiu Dievo draudimų ar ne – to kitiems prikišti neturiu teisės.

  Toks uždraudimas bendrų abortų skaičiaus nesumažins. Žmonės staiga neims ir neatsitokės – padaugės nelegalių ir, jei taip galima sakyti, nekokybiškų abortų. Ar tai išeitis? Ramiau nuo to bus valstybei? Atseit, žiūrėkit – mes padarėm viską.

  Aš PRIEŠ abortus. Bet aš taip pat PRIEŠ jų uždraudimą, atimant iš žmogaus to pačio Kūrėjo dovanotą dovaną – laisvę rinktis ir nuspręsti pačiam. Kitu atveju, Jis būtų aptvėręs spygliuota tvora ir medį su Uždraustu vaisiumi.

 16. Diamond

  Skaudi tema, bet tokia realybė.Jeigu manot,jog padėsit savo tuščiomis kalbomis, tai klystat. Reikia IMTIS VEKSMŲ, kad taip neįvyktų. Kiekvienas gali smerkti, tačiau ar daug atsiras tokių, kurie kažko imsis…

 17. noTime

  Jei jau prakalbom apie žudymą, tai gal uždraust kirst medžius, skersti galvijus ir traiškyti tarakonus? Atsakant į šį klausimą neigiamai, suprasite, kad valstybės įstatymai turi remtis šalta logika bei mokslu, o ne religinėmis dogmomis.

 18. Edvinas

  Labai rimta tema. Tačiau abortų klausimas labai priklauso ir nuo aplinkinių. Lietuvoje abortai – natūralus reiškinys. Tuo tarpu yra šalių, kur toks dalykas net neegzistuoja, nes jis nėra priimtinas patiems gyventojams. Lygiai taip pat ir su vaikų namais. Jeigu kalbant apie asmenis, kurie gimdo nepilnamečiai, didžiausią įtaką jiems daro tėvai. Jeigu visi žiūrėtumę į juos ne kaip į nusikaltelius, o į žmones, kurie šiek tiek suklydo… Arba išvis – nesuklydo, o jiems reikia paramos, viskas būtų daug lengviau. O kai tu laukiesi ir ateina tavo „mylima mamytė, kuri linki tau tik gero”, pabaksnoja ir sako: darykis abortą, o užtrenkdama duris taria: nebandyk apsigalvoti. Ką kaimynai pagalvos?. Nebelieka nieko kito, kaip pasiduodi tėvų spaudimui. Mes visi, vieningai turime suprasti, kad abortas – ne išeitis. Ačiū, Aurimai, už šaunų straipsnį.

 19. Dalius

  Nuoširdžiai sakant, nežinau, kodėl diskutuoju dar su tavimi.

  Tu net nesistengi klausytis. Įsikabinęs tiesioginio interpretavimo net nematydamas, kad toks aklas interpretavimas daro daugiau žalos negu naudos.

 20. Pingback: Blogorama #356 : nežinau.lt

 21. Ričardas Š.

  Įdomi diskusija. :) Man patinka A. Gudo mintys, bet… Kol kas laikysiuosi savo anksčiau anksčiau (viršuje) išsakyta nuomone. :)

 22. Dalius

  Aurimai, trys situacijos:

  1. Tavo merginą/žmoną išprievartavo, ji savaitė nėščia (ir taip būna). Ką darai? Tavo žmona nori darytis abortą, kad situacija nepasirodytų per lengva. Kad būtų dar sudėtingiau tegu kokia mergina atsako kaip sureaguotų į tavo elgesį.

  2. Tavo paauglė dukra 14 metų su vaikinu padaugino alkoholio ir… Ką darai?

  3. Esi moteris (tarkime), jeigu gimdysi prarasi regėjimą. Ką darai?

 23. bro1

  „Tokie žmonės nesupranta kas yra tikrosios vertybės.”

  Panašu, kad tu pats nesupranti, jog „tikrųjų” vertybių nėra. Vertybės kiekvienam žmoghui skirtingos ir TU NETURI jokios teisės spręsti, kas kitam žmogui – vertinga, o kas – ne.

 24. Viktorija

  „Dalius rašė:
  Kaip matai, jeigu nebus leista daryti aborto ateityje išauginsime žmogžudžių kartą.

  Oho. Tai pasirodo ginekologas yra toks aiškiaregis, kuris gali prieiti prie nėščiosios, priglausti ausį prie pilvuko ir pasakyti: šitas užaugęs bus nusikaltėlis – žudom. Arba: o, šitas bus geras žmogus – jums teks gimdyti.”

  Jei jau pažėrei statistikos, pažersiu ir aš (trumpai). Tam tikrais metais Amerikoje legalizavo abortus. Slapta ir nepastebėta įstatymo Iniciatorė buvo nėščia moteris, padavusi ieškinį į teismą. Karta, kuri gimė tais metais(plius treji-ketveri) numušė nusikalstamumo laipsnį keliasdešimčia procentų.Nors valstybė nieko naujo nedarė nusikaltimų prevencijai. (S.Lewitt „Freakonomics”)
  Pagal vieną statistikos organizaciją (sorry, neatsimenu kuri čia) šešiasdešimt procentų abortų daroma asocialioms merginoms – toms kurios girtauja, svaiginasi, vagia arba būna tokioje aplinkoje pastoviai. Pagalvok, ar tu pats norėtum kad vaikas, kuriam išsaugojo gyvybę bet atėmė bet kurį šansą laimingai gyventi, toks šešiametis vaikas vidury gatvės ištrauktų tau piniginę iš kišenės, o kai pasivytum, pradėtų graudžiai raudoti kad jis neturi ko valgyti? (o dar jei neduotum jam galų gale nieko, tai išvadintų cenzūruotais žodžiais)
  Džiugu, Aurimai, kad esi pakankamai atsakingas žmogus ir kad (duok die) Tau (Tavo partnerei/žmonai) nieko panašaus neatsitiks – nepateksi į tokią situaciją kai teks rimtai pasvarstyti dėl aborto. Žmonės darantys abortus gal daro ir neteisingai. Bet nesakyk OP kol pats nepatyrei savo kailiu ką reiškia „zaliot”. Kai tai atsitinka tau ar tavo draugams (jei jauni) ar vaikams (kai turėsi. jokiu būdu nelinkiu kad taip atsitiktų tavo atžaloms) pažiūri visai kitaip į visą šį reikalą.
  Girdėjau tokią frazę : „Jei jūs prieš abortus, tai aš už kastraciją”. Moterys pačios neapsivaisina. Ir neretai pats vaikinas spaudžia merginą daryti aborto, prieš tai spaudęs mylėtis be apsaugos nes „labai jau veržia”. Ir nekalbėkime apie tai, kad mergina iš etinių pažiūrų neturėtų mylėtis su vaikinu kuris nesutinka naudoti prezervatyvų. Tai nėra vien merginos kaltė. O pripažink, Aurimai, kad ir Tavo aplinkoje yra labai daug vaikinų kurie tokiu atveju tikrai nesutiktų prisiimti atsakomybės (nors šito TEIGTI nedrįstu). Ir mergina lieka viena. Su vaiku kuriam išgelbėjo gyvybę.
  Išeitys yra bet jos radikalios. Pakankamai radikalios kad niekad nebūtų įgyvendintos.
  Žinau kad šis tavo įrašas nenagrinėjo visai kieno kaltė o kieno NEkaltė yra abortas. Bet dažnai reikia kovoti ne su pasekmėmis, o su priežastimis.

 25. Antibalta

  Nes kiekvienas žmogus yra žmogus… Po atsakingai priisimto sprendimo (vieno ar kito) tenka gyventi su jo pasekmėmis, bet ne mums žmonėms spęsti ar teisinti… Nesu religinga, bet labai patiko vieni Milašaus žodžiai: „…nes esi tu tas, kuris esi, bet tu esi aukščiau to būtinumo, per kurį esi, štai kodėl yra, Teigėjau, visiška neigimas tavyje ir laisvė melstis, laisvė nesimelsti, štai kodėl tu leidi teigiančiuosius pereit per neidimo didelius išbandymus…”

 26. Antibalta

  Beje, pati asmeniškai turėjau praeiti didelį spaudimą kai ruošiausi trečią kartą tapti mama…

 27. Sineik

  Dabar, kai abortai jau egzistuoja, negalima nieko padaryti. Abortų uždraudimas turi minusų, abortų leidimas, taip pat turi minusų. Aš asmeniškai nesilaikyčiau jokių pozicijų, nes su Daliaus išvardintomis situacijomis negali nesutikti. Manau, visi suprantame, kaip tokiais atvejais pasielgtumėme. Šioje vietoje prieiname aklavietę, abortai egzistuoja ir tai yra blogai. Tačiau abortų uždraudimas nieko nepakeistų.

 28. Vilmantas

  Vistik abortai yra ne kas kita, kaip žmogaus visiška diskriminacija dėl jo amžiaus.

 29. Asta..

  Manau ,kad tik necivilizuotam pasauli gali neegzistuoti abortai.Ir jau jau uzsiminiau apie civilizacija,tai siulau paziureti i Afrikos salis,kurios vadinamos ´3-iojo pasaulio salimis´, kur neegzistuoja jokios kontraceptines priemones ir abortai. Motina,kuri yra vos 14 metu,laukiasi ir ji serga AIDS…Zinoma,gimes vaikas ir juo serga…Ir kas is to???Vos pagyvenes vaikelis mirsta kanciose .Klausimas..Ar geriau,kad mergina butu pasidariusi aborta arne???Ir kiek vaiku ismire nuo bado???Gal pasirodysiu ziauri,taciau as esu realiste ir manau,kad tokiais atvejais ir tokiomis gyvenimo salygomis,geriau jau izvis negimdyti .
  Kad jaunos merginos pastoja,tai yra kalta aplinka kurioje mes augam.TV,zurnalai ir visi kiti informacijos saltiniai tik ir propoguoja SEXY stiliu,SEXY rubus,SEXY kuna net dainu klipai neapsieina be pusnuogiu merginu! Taip ir susisuka paauglems galva.Jos pradeda mastyti ´jai jos taip nesirengs,nevaiskcios,nesidazys,nesimaivys
  jos nebus idomios vaikinams ir nepritaps visuomeneje ar draugu rate…Taip taip,visa tai yra tik kvailas BANDOS sindromas!Taigi,jai nori uzdrausti abortus,manau pirma reikia keisti visa visuomenes mastyma,geriausia religija ir vel ivesti komunizma,kur viskas buvo draudziama ir cenzuruojama.
  As visiskai nebijau pasakyti ,kad as UZ abortu daryma ir PRIES ju uzdraudima..Pirma reikia isspresti mano isvardintas problemas ir tik tada kalbeti apie abortu uzdraudima!!!

  Cia galima diskutuoti ir diskutuoti sia tema.Ir del sio dalyko bus nuomoniu tiek kiek zmoniu visame pasauli,taciau vis delto pasistenkit mastyti blaiviai…Kikvienas cia issakes savo nuomone yra teisus ir neteisus…As labai pritariu Daliui ir Viktorijai,matosi jog tolerantiski zmones…

  ACIU UZ DEMESI..

 30. lenura

  Aš pati nei už nei prieš, manau reikėtų elgtis pagal situaciją, o ištikrųjų manau, jog visi suprantam, kad viskas daug giliau. Reikia keistis patiems žmonėms,tuomet nebebus prievartavimų, nebebus girtų nepilnamečių ir t.t ir nebebus reikalingi abortai.

 31. Rasa

  Vyrai nesupras niekad, nes ne jiems reikia gimdyti ir ne jų gyvenimas pasikeičia 360 laipsnių. Jie gali dėt į kojas. Arba vėliau palikt moterį su vaiku ir bėgt paskui kitą sijoną. Jie nėra išstumiami iš darbo rinkos. Jų gyvenimas nepasikeičia tiek, kiek moters. Labai abejoju, ar vyras, patekęs į moters situaciją(jei būtų įmanoma) ir supratęs visus niuansus, plyšautų apie abortų uždraudimą.
  Ne, jų nepateisinu(abortų), nesakau, kad tai gerai, bet tai yra moters apsisprendimo teisė.
  LR nori priimti draudimą? Nes depopuliacija ryški. Tai nesustabdys ir nepakeis blogos situacijos. Daugiau vaikų globos namuose, užmuštų vaikelių, nelegalių abortų, gal net dėl jų darymosi moterų mirčių. Lenkijoj tai veikia, nes ji labai religinga. Mes ne tokie. Kas nenorės vaikelio – jo ir neturės. Nesustabdys ir abortų draudimas. Tai tik dar vienas griebimasis už šiaudo, užuot didinus socialines garantijas motinoms(kad ir pamažu), gerinus galimybes nebūt išstumtai iš darbo rinkos.
  Tai prie norimų rezultatų neprives.
  Geriau gimt šeimoj, kuri tavęs laukia, ar bent pasirūpins tavimi, nei ten, kur esi nelaukiamas..
  Mano nuomonė tokia.

 32. marcius

  ar tiesa,jog po aborto negalima myletis visa menesi?

 33. Monika

  Pažiūrėjusi tas skaidrias net ašara išriedėjo , ypač kai perskaičiau žodžius „mamyte, man skauda, jie plešia mano kojytę” ar kažkas panašaus. Aš esu visu 100 procentu prieš abortą, nesu baigusi dar nei mokslų, nei pradėjusi kurti pastovų, stabilų gyvenimą, bet vaikelis tikrai gimtų ir būtų apsuptas šilumos, bei didžiulės meilės. O mano manymu, vaikelis nebūtų kliūtis mokytis toliau, gyvenimas juk tuo nesibaigia Tada jau kovoji ne tik už save, bet ir už ta mažą angelelį, kuris, kaip ir visi nori gyventi. Skaudu, kad yra tiek daug moterų ir panelių, kurios nužudo dar nespėjusius pamatyti dienos šviesos mažylį…

 34. Vaida

  Aš PRIEŠ abortus… Jokių pasiteisinimų. Galvot reikia prieš, o ne po. Taip ar taip tai yra žudymas, nesuprantu kaip pasidarius valymą galima gyvent..

 35. Anonimė

  Sveki… Žiūrėjau šias skaidres ir verkiau.. labai, labai.. Turiu dukrytę jai jau 5 metukai… Kai mano auksui buvo vos dvieji netyčia pastojau vėl, su vyru deja tačiau negalėjome turėti dar vieno vaiko tuo metu per greitai įvyko viskas.. Tada buvo nuspręsta darytis abortą, apsvarsčius visus už ir prieš…
  Buvo labai baisu, patikėkit. Po visko labai gailėjausi ir iki šiol gailiuosi neapsakomai, kai vargšui kūdikėliui, kuris tikrai dar negali pats apsigint Aš pati sutikau atimti gyvybę!!!! Tai yra protu nesuvokiama!
  Kai pamatau kai motinos išmeta savo vaikus į konteinerius, palieka belenkur ir kaip tai negaliu apsakyti kaip tas motinas jei jas taip galima pavadinti norėčiau pritrėkšt!!
  Tikrai esu prieš abortus!!! Gaila kad to nesuvokiau prieš tris metus….
  Pagalvokite rimtai merginos, moterys ar norite žudyti SAVO VAIKELĮ???!!!!
  Sekmės….

 36. Pingback: Begalinė tuštuma : Tinklaraštis

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.