Kaip reikia bendrauti?

Kažkada maniau, kad yra tam tikri dialogų modeliai, kuriuos išmokus ir tinkamai pritaikius gali(ma) visada sulaukti norimo rezultato. Pavyzdžiui norint susipažinti su nauju žmogumi ir padaryti jam gerą įspūdį. Tokių universalių susipažinimo žodžių tiesiog nėra. Juk kiekvienas žmogus yra skirtingas ir skirtingai reaguoja į tuos pačius žodžius.

Pastebėjau, kad su vienais žmonėmis šnekasi (sekasi šnekėtis) geriau, o su kitaip blogiau. Bandžiau ieškoti priežasčių. Sekdavau pokalbius su žmonėmis su kuriais sekdavosi šnekėtis: kaip pokalbis prasideda, baigiasi, kokios temos vyrauja. Manai, kas nors pavyko? Ne, nelabai. Visuomet kai esame dviese yra ir trečias. Tai santykis tarp  mūsų. Jis yra unikalus. Tarp A ir C yra B ir to B negausime niekaip kitaip. Ir mes patys tame santykyje esame jau kitokie nei santykiuose su kitais D, E, F ir t.t. Tai ne veidmainiavimas, tai tiesiog tam tikros tavo pusės atskleidimas tam C. Nes mes esame įvairiapusiai.

Internete ir kitur galima rasti patarimų kaip „pakabinti” merginą, kaip pradėti pokalbį ir panašiai. Bet ar tokiais patarimais reikia vadovautis? Neneigiu, kad jie gali būti naudingi, bet geriau vadovautis sveika nuovoka (common sense). Nereikia griežtų taisyklių. Tegul viskas plaukia. Tegu teka kaip vanduo. „Mylėk ir daryk ką nori” kaip sakė Augustinas.

Komentarų: 5 Kaip reikia bendrauti?

  1. Viktorija

    Deje, ne visi žmonės tai supranta, jeigu tu su kiekvienu skirtingai bendrauji, mano, jog apsimetinėji, esi „netikras”. Man pvz.su kiekvienu skirtingai bendraujasi, nes su kiekvienu skirtingi bendri dalykai ir skirtingi sielų ryšiai. O šiaip tai gražiai pasakyta Aurimai: „…mes esame įvairiapusiai” . ;]

  2. Pingback: Blogorama #217 : nežinau.lt

  3. Pingback: minčių sąvarta » Mylėk ir daryk ką nori

  4. Besistengiantis

    Žmonėms reikia naudos , informacija šiais laikias – turtas. Paprastas … – ne kiekvienas jam švaistys laiką, jėgas bendraujant – neparktiška. Šiuolaikiniam pasauly, viskas vyksta sparčiai ir spontaniškai, ne duok dieve but lėtam. Tokiu atveju privalai būti be galo tvirtas ir neskraidyt padebesiais, atpažink tą, su kuriuo neverta stengtis susibendraut, nesižemink, tapsi tvirtesnis.

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.