Kodėl tu rašai?

770984_65139492

©Michael Bretherton

Kodėl aš rašau? Kartais paklausiu savęs ir išgirstu, vieną ar kelis atsakymus, kurie manęs netenkina. Kartais nematau prasmės. Kartais klausiu kitų apie ką aš rašau ir nuo atsakymų man nepasidaro aiškiau. Kartias išalkęs laukiu atgalinio ryšio iš tavęs ir nesulaukęs pradedu pykti ir nerašyti.

Kodėl rašo visa lietuviška blogsfera? Juk tik vienetai iš to turi vienokią ar kitokią apčiuopiamą naudą. Garantuoju, kad nėra nei vieno rašančio lietuviškai ir iš to gyvenančio (uždirbančio vien iš savo internetinio dienoraščio). Kiti turbūt blogina (gerina) dėl komentarų, dėl įžymumo, kurį galima įgauti, dėl pramogų arba iš idėjos.

Ar savo internetinį dienoraštį paversti pinigų uždirbimo mašina yra blogai? Ne, visiškai ne. Nežmoniškai daug dalykų pasaulyje yra varomi pinigų. Kodėl tiek daug žmonių dirba nemėgstamus, bet gerai (arba blogai) apmokamus darbus? Tik (net) dėl pinigų. Pinigai yra pats geriausias atlygis už bet kurį darbą (nebent užtenka paprasčiausiai padėkoti). Pinigus patogu gauti ir patogu išleisti. Jie labai supatogino mainus. O kaip buvo anksčiau? Jei kalviui prireikdavo medaus, o bitininkui nereikėdavo nieko metalinio tai kalviui tekdavo keisti kardus ar dar ką nors į dar ką nors ir gal dar į ką nors, kol gaudavo tai ko reikia bitininkui. Ir tik tada galėdavo keisti į medų.

Viena problema norint monetizuoti savo blogą yra ta, kad lietuviškoje interneto dalyje, nėra daug reklamos tinklų ir nėra labai lengva gauti reklamos (bannerių). Kita problema yra ta, kad jei ir gausi bannerių, tai nelabai iš jų uždirbsi, nes labai labai retai internetinio dienoraščio (ypač lietuvių kalba) lankomumas perkopia 1000 lankytojų per dieną ribą. O ir pats 1000 yra mažai. Kitas būdas gauti pinigų yra reklamuoti konkrečius produktus internete. Deja internetinių parduotuvių verslas taip pat nėra labai išvystytas. Turit kitų idėjų? Ne? Tuomet telieka laukti.

O dėl ko rašai tu?

Papildymas: perskaičiau kodėl Justinas rašo savo blogą. Bet įrašas, ne vien apie tai. Justinui jo internetinis dienoraštis padėjo susirasti darbą, įsigyti draugų.

Komentarų: 7 Kodėl tu rašai?

 1. Neringa

  Labas, aš esu dar vienas Tavo statistinis lankytojas, dėl kurio Tu imi rašyti. *mojuoja*

  O aš rašau, nes noriu dalintis savo pasauuliu irgi išreikšti nuomonę, bet itin subjektyvią, kur gali tiesiog ateiti, pasidairyti, jei nori – palikti pėdsaką. Žinai, eilėraščiai būna skirti sau ir žmonės turbūt labiau, nes blogas – visų pirma tai dienoraščio idėja, tik tiek, kad šiais laikais jis gali būti viešas. Arba ne. Dienoraščio paskirtis išties yra slapta, tik mūsų ego prašosi paviešinamas.

 2. Sophia

  Rašau, rašau ir kartais niekaip negaliu pabaigti sakinio. Su rašymu ateina kažkoks suvokimas ir supratimas. Ir kol parašai vieną sumautą sakinuką tavo nuomonė gali pasikeisti maždaug keturis kartus. Nervina? Labai. Bet tobulėji. Ir šiaip gražu. Užfiksuoti stebuklingus momentus…

 3. Apgaule

  Bijau kai ką pasakyti garsiai – užrašau…
  Noriu atsiminti ne tik faktus, bet ir smulkmenas – užrašau…
  Taigi, rašau ir rašau, nes taip man paprasčiausiai yra lengviau…

 4. milda

  Rašau, kai negaliu nerašyti … Kai tos mintys taip prašosi lauk, jog nebegaliu daugiau Vaikščioti viena su jomis. Privalau jas išsiusti :)

 5. taip

  Kvailas klausimas-kodėl rašai?
  Žmogus kalbasi ne tik akis į akį. Kitiems kitokia bendravimo forma priimtinesnė.

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.