Pasirinkimai. Gyvenimo kelias

„Didelius ar mažus pasirinkimus tenka daryti kiekvieną minutę. Tokia gyvenimo ironija – mes keliaujame tik į vieną pusę. Negalime sugrįžti, negalime lyginti, bandydami vieną kelią po kito. Todėl gyvenime tenka pasikliauti tik išmintimi.” Deng Ming-Dao „365 Dao”

– Češyro katine, – tarė Alisa,- Būkite toks malonus, pasakykite
kurį kelią man pasirinkti?

– Viskas priklauso nuo to, kur norite nueiti,- sumurkė katinas. ” Alisa stebuklų šalyje ir veidrodžio karalystėje

Dabar yra dabartis. Kiekvienas iš mūsų esame tam tikrame taške. Nuo to taško eina daugybė išsišakojimų. Išsišakojimai tai mūsų galimi pasirinkimai. Turime visišką laisvę pasirinkti, nes nesame gamtiškai determinuoti. Tačiau laisvė atneša atsakomybę už mūsų pasirinkimus. Kiekvienas pasirinkimas atveda prie kitų išsišakojimų, o sekantis dar prie kitų. Kiekvienas tavo veiksmas, tavo mintis, žodis lemia tavo ateitį. Šia tema yra sukurta filmų: Bėk, Lola, bėk; atsargiai, durys užsidaro; drugio efektas.
Vienu metu galima daryti tik vieną pasirinkimą, po jo dar kitą, bet niekada dviejų vienu metu. Pasukęs vienu keliu niekada nežinosi ar pasirinkai teisingai ir ar nebuvo geriau pasirinkti kitą kelią. Kvaila sakyti, kad geriau jau būčiau daręs taip, o ne kitaip (kaip padariau). Iš kur tu gali žinoti? Juk niekada nėjai tuo (kitu) keliu.

Gerai pasirinkai – gerai, nuėjai teisingu keliu. Blogai – įgavai daugiau išminties – kitą kartą pasirinksi teisingesnį kelią.

Pasaulis (po saule) yra neaišku koks. Jis įvairus. Nei vienas žmogus neturi teisės teigti, kad mato pasaulį tokį koks jis yra. Visi žmonės mato pasaulį tokį, koks jis yra jiems. Pameni du skirtingus pasaulius? Vieną kai buvai linksmas, kitą – kai liūdnas? Tu pats renkiesi kokį pasaulį matyti. Gali rinktis matyti pasaulį pilną žmogžudžių, plėšikų, prievartautojų. Pasaulį pilną neapykantos, pavydo ir skausmo. (Homo momini lupus est) Pasaulis toks ir taps.

Gali rinktis matyti gražų pasaulį pilną meilės, užuojautos, džiaugsmo, besišypsančių žmonių. (Homo homini amicus est) Pasaulis toks ir taps.

Tai ką renkiesi?

Pasinkimai

ways
lorien_PL

Komentarų: 6 Pasirinkimai. Gyvenimo kelias

  1. edmosb

    Gerai būtų, kad viskas būtų taip paprasta. Nors kita vertus, jei viskas būtų tik paprasta, nebebūtų prasmės.

  2. Domentijanas

    Būkite geri, prieš skelbdami net ir labai geras mintis, susijusias su laime, parašykite kas jūsų nuomone yra laimė. Paskelbę protingą mintį parašykite kaip jūs panaudojate ją savo gyvenime ir kaip tai padėjo jums tapti laimingesniu.

  3. Pingback: Gyvenimo taisyklių rinkinys - Mintys.lt

  4. Pingback: Priežasties paieškos. Klausimas kodėl? | Aurimas Gudas

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.