Belgai pasisako už abortus

„Lietuvos ryto“ straipsnyje „Kova už abortus – Briuselyje“ rašoma, kad vakar belgai protestavo prieš abortų uždraudimą Lietuvoje. Belgų plakatas skelbė: „Abortas yra teisė! Jo uždraudimui – ne!“. Taigi buvo protestuojama prieš draudimą moterims turėti teisę žudyti savo vaikus. Jei tai bus uždrausta Lietuvoje, tai gal toks draudimas ateis ir į Belgiją? Juk taip nesmagu, kai tau ką nors draudžia.

„Lietuva, kaip ir Belgija, yra demokratinė šalis. Tokio įstatymo priėmimas būtų tikra katastrofa, milžiniškas žingsnis atgal.“,- aiškino viena judėjimo „Nei kekšės, nei paklusniosios“ (gražus pavadinimas) įkūrėjų Belgijoje Delphine Szwarcburt. Na, kadangi demokratiškose šalyse galima vadovautis principu „darau ką noriu“ tai šis įstatymas tą principą pažeistų. Tikra katastrofa. Iš moterų būtų atimta teisė atsikratyti nepageidaujamų vaikų. Dėl to jos būtų priverstos važiuoti į užsienį darytis aborto arba tai daryti savo šalyje pas kokį nors šundaktarį. O jei moteris neturėtų pinigų išvykti į užsienį ir nerastų šundaktario galinčio jai padėti, ir nepavyktų dirbtinai sukelti persileidimo? Taigi iš viso baisu. Tektų žudyti savomis rankomis: smaugti, dusinti su pagalve, skandinti ir taip toliau. Vajajai kaip nepatogu. O dabar juk kaip gerai. Nuvažiavai į gydymo įstaigą, tau padarė valymą ir tu švari.

„Ko pasiekiama uždraudus abortus? Moterys juos darosi nelegaliai, rizikuoja savo gyvybe, o kartais ir miršta.“,- teigė Veronique de Keyser. Taip, aborto metu kartais miršta ir motina, bet vaisius sėkmingo aborto dėka visada yra sunaikinamas. Bet kam tai rūpi? Svarbu, kad moterims būtų leidžiama daryti tai ką jos nori.

1 komentaras

 1. Elžbieta

  Kuo daugiau vyrų komentarų ta tema paskaitau, tuo labiau pradedu norėti, kad svarstant šį įstatymą, jiems būtų neleista balsuoti

 2. Dukra

  Aurimai, aš esu taip pat prieš abortus, bet nesutinku su tokiu tavo rašymo stiliumi. Abortai deja dažniau ne moterims „reikalingi”, bet būtent prisidirbę vyrai dažniau jas ten nusiunčia tų abortų darytis. Todėl, žinok, kiekvienai moteriai perskaičius žodžius „Svarbu, kad moterims būtų leidžiama daryti tai ką jos nori.” sukyla pyktis, net jei jos būna irgi prieš abortus. Čia tik draugiškas pastebėjimas jei ką. :)

 3. scania

  Aurimai – niekada neliesk moterų temų. Apie abortus tik moterys pačios gali spręsti, ką mes suprantam?!
  Elžbieta – tavo pasiūlymas puikus. :)

 4. Martynas

  Blamba, Scania, kaip tik moterys gali spręsti? Vaikas yra ne vien motinos. Vyras yra ne mažiau atsakingas ir turi turėti ne ką mažiau teisių sprendžiant šį klausimą. Kaip bebūtų, abortas yra žmogžudystė. Į kokį apvalkalą tai bevilktum..

 5. Pingback: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #56

 6. Kostas

  Na, viena yra, kai moterį išprievartauja ir ji priversta gimdyti žinodama, kad didelė tikimybė pagimdyti nesveiką vaisių (ir panašūs atvejai). Kita yra, kai daromas abortas aštuonių mėnesių gemalui ir jis yra pjaustomas ir taip toliau.

  Šiaip ar taip, tikrai slidi tema, ir viskas priklauso nuo gyvybės apibrėžimo.

 7. Laura

  Moterys nešioja kūdikį. 9 mėnesius. Vemia, priauga svorio, joms sunku miegoti, vaikščioti, sėdėti, kvėpuoti. Kenčia siaubingus skausmus. Guli ligoninėje, gimdo. Nebegali dirbti. Turi maitinti vaiką, joms skauda nukandžiotas krūtis. Prižiūri vaiką kiekvieną minutę.

  Vyrai pasimyli, paglosto didėjantį pilvą, nuperka skanesnio maisto, stebi gimdymą iš šalies, pakeičia vaikui sauskelnes ir pasupa.

  Ir tu sakai, kad vyrai taip pat turi teisę spręsti, ar moterims galima darytis abortus?

  Moteris, turinti ją pilnai išlaikantį, rūpestingą ir dėmesingą vyrą, kuris laukia vaikelio, aborto nesidarys. Nes motinos instinktas visada nugali. O jei vyrui nesvarbus vaikas – kaip jis gali spręsti apie abortus?

 8. Elžbieta

  Būtent. Ir man keista, kad šitiek vyrų ir dar turintys nemažai metų, šitaip nebrandžiai atsiliepia apie tokius svarbius dalykus.

 9. Dalius

  Piktas tas tavo įrašas Aurimai. Pažvelk į tai kitu kampu: http://www.delfi.lt/news/DELFI_for_women/beauty/article.php?id=16189317

  Kaip matai, jeigu nebus leista daryti aborto ateityje išauginsime žmogžudžių kartą. Klausimą dėl abortų legalizavimo galime apversti kitaip: ar visuomenė kaip sistema, nepajėgdama išlaikyti ir garantuoti gerbūvio esamam žmonių skaičiui, pati neapsivalo (jei ne per abortus, tai per žmogžudystes, galiausia, jei ne per žmogžudystes, tai per savižudybes)? Taip, abortų uždraudimas gal ir pakels gimstamumo lygį, bet tokiame kontekste valstybei iš to jokios naudos. Ne gimstamumas svarbu, svarbu kiek gyvų žmonių yra. Mano akimis tai yra pats didžiausias naivumas kokį galima sugalvoti.

  Ir visiškai sutinku su Laura, moteris aborto dėl pramogos nesidarys niekada. Kalba eina apie nėštumo kraštutinius atvejus (išprievartavimus, ligonius, socialiai remtinus žmones, paaugles ir t.t.), o ne visuomenės branduolį. Taigi tavo argumentai išvis yra absurdiški ir paremti tik emocijomis.

  Jei nori išspręsti abortų problemą geriau sugalvok kaip pakelti visuomenės gerbūvį. Dabar deja abortų uždraudimu būtų taisomos pasekmės, o ne priežastis.

 10. Pingback: Apie abortus. Be ironijos

 11. Abortas.nelygu.zydumui

  Idiotai idiotai.. 7mlrd debilu zemej ir norit kad ju dar daugetu??? Pagailekit Zemes – kiek kenkeju ji dar gali islaikyti?

  Koks cia dar zudymas? Zmones ir taip kencia ir dar norit didint ju gretas? Pagailekit vaiku ir leiskit jiem nepatirt gyvenimo tokiam idijotiskam pasaulyje

 12. Jonas

  Valio!Man viskas galima:dulkinuos su kuo tik noriu.., vajei netyčiukas.Nieko geras dėdė daktarėlis padės, tai kas kad su replytėm ten biški kruvinai pasidarbuos, tą nereikalinga,kaip kokia atlieką į šiukšlių dėžę.Vajei kokia miela mamytė.Dėl nelegaliu abortu matai sveikatai bus grėsmė…
  Tegul dvesia tos padlos!!!Tik vaikų man gaila.

 13. Semė

  Sveiki,noriu paklausti.. Merginom čia klausimas.. Sakykim, pasidarau abortą.. Praeina du mėnesiai, pasimyliu be apsaugos,na vaikinas saugojasi savaip,ar yra tikimybė pastoti vėl? ;// Vat mano pažįstamai buvo persileidimas.. Tai jai daktarai pasakė nemėgint pastot per kažkokį tai laiką,panašiai du ar tris mėnesius,gal ir daugiau,neleido mėgint pastot..Ar tas pats galioja ir po aborto?

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.