…bet žodžiai turi kalbėti

Piscis primum a capite foetet. Ar tai daug ką pasako? Turbūt ne, jei nemoki lotynų kalbos.

Žuvis pradeda pūti nuo galvos. Dabar jau aiškiau. Bet vis vien gali sakyti – kas iš to, kad ji pūva nuo galvos? Žinoma gali būti įvairių interpretacijų, bet aš pateiksiu savąją. O tu kol neperskaitei pagalvok ką tau šie žodžiai sako.

Žmogus irgi pradeda pūti nuo galvos. Dar kol jis gyvas. Jei supus tavo koja. Tai dar nieko. Jei ranka – irgi nieko. Bet jei supus tavo galva – tu supūsi visas. Ar tu esi tavo galva? Tai ką gi tas žuvies galvos puvimas nori pasakyti? Tai, kad reikia išlikti sveiko proto, nuolat tobulėti, tobulinti mąstyseną, atmintį. Prireiks. Nes jei pasiklys koja. Pasiklys tik koja.

Komentarų: 5 …bet žodžiai turi kalbėti

 1. Karuna

  Man tai užkliuvo pasisakymas, kad jei koja supus tai nieko. Iš tiesų tai išsivystytų intoxicatio gangrenosa ir būtų a.a.
  :)

 2. scania

  Abstrakčiai kalbant, tai mąstymas, pasaulėžiūra, dvasia yra vieninteliai nepametami turtai. Pinigus, šlovę ir draugus labai lengva prarasti. Ir kas liks tada? Galima, aišku ir galvą pamesti… Bet jei pamesi galvą tai kitokio turto dar mažiau reikės :)

 3. neziniukas

  “…nuolat tobulėti, tobulinti mąstyseną, atmintį“ – visa tai taip, bet girdėjau mintį, jog tai ir pavojinga – nutolę draugai, tavęs nebesuprantantys artimieji, begalinis žinių troškulys, laikinumo suvokimas… Juk už viską, net ir žinias, reikia mokėti?
  Skamba marazmatiškai, bet… ar dažnai “išsitobulinę“ būna laimingi?

 4. milda

  Iš esmės, tai kuo kvailesnis esi, tuo lengviau gyventi, o kuo giliau žiūri į gyvenimą, tuo labiau negali susitaikyti su jo absurdiškumo. Belieka tik jį nugalėti.

  o dėl draugų, tai ,kaip sakoma, pasakyk, kas tavo draugai, pasakysiu, kas tu. Jei tavo draugai yra bendraminčiai(o juos tik tokius įsivaizduoju), tai jie turėtų tobulėti kartu su tavimi.

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.