Idėjos tinklaraščiams

Idėja

(idea / © exploreabhishek)

Lietuvoje tinklaraščių pasirinkimas tikrai nėra didelis. Pačių tinklaraščių yra ne mažai, tačiau mažoka teminių. Lietuvos tinklaraštininkai daugiausiai rašo apie technologijas ir internetą. Dar daug rašo apie savo pačių gyvenimą ir apie tai kas populiaru, paklausu (nuo žodžio klausyti ar paklausa) ir pažiūru (nuo žodžio žiūrėti). Dar būna tokios bangos, kurias kas nors pradeda, o kiti tęsia. Bet rašant būtina nurodyti tą, kuris bangą pradėjo. Čia nerašyta tinklaraštinkų taisyklė. Kas tos bangos? Na kai visi viešina savo piniginių turinį arba matuojasi PR. Bet aš ne apie tai. Siūlau plėsti tinkalraščių asortimentą. Daugiau įvairovės! Šypsnis.

Taigi skatinu žmones pradėti rašyti tinklaraštį. O tiems, kurie jau pradėjo tai daryti – tapti labiau teminiais. Čia ir mano svajonė. Tiems, kas nerašo tinkalraščių turbūt kils klausimų. Kas tas tinklaraštis ir kodėl jį turėčiau rašyti, kas man iš jo? Pasistengsiu atsakyti į paskutinius du. Startas!

Vardinu tinklaraščius, kurie galėtų atsirasti arba jau yra, bet aš nieko apie juos nežinau.

 • Specialybinis tinklaraštis. Bet kurios specialybės žmogus galėtų rašyti apie kasdieninius savo darbo ypatumus. Mokytoja, kalvis, astronautas arba kas tik nori. Pavyzdžiui viešojo transporto kontrolierė galėtų rašyti apie tai, kiek „zuikių“ ji šiandien pagavo, kokios buvo jų pasiteisinimo istorijos, ir kaip jie bandė pabėgti. Gaila, kad kontrolierėm dar toli iki interneto ir tuo labiau iki tinklaraščių.

Nauda. Kiekvienas žmogus turi (jaučia) natūralų poreikį būti reikalingas. Jūsų tinklaraštis galėtų supažindinti kitus žmogus su jūsų profesija ir gal netgi paskatintų dirbti tokį darbą, kokį dirbate jūs. Kokia jums nauda? Galite išpopuliarėti. Tapti šauniausia kontroliere mieste. Šaunu. Taip pat tinklaraštis padėtų sekti jūsų progresą, sužinoti kiek patobulėjote. O gal kas nors jums parašys ir pasiūlys geresnes darbo sąlygas arba aukštesnes pareigas. Jei esate amatininkas ar šiaip užsiimate gamyba/prekyba galėtumėt supažindinti su savo gaminiais. Reklama.

 • Kriezovo žmogaus tinklaraštis. Na tokio menininko, aktyvisto. Galėtų būti pavyzdys, kaip laužyti stereotipus, gyventi kitaip.

Nauda. Galimybė išpopuliarėti. Paskui eiti į televiziją vesti laidų. Daryti meną. Jį populiarinti. O be to noras ką nors daryti stiprėja, kai žinai, kad apie tai galėsi papasakoti. Dar galima kviesti kitus prisijungti prie tavo organizuojamų akcijų arba tiesiog ateiti pažiūrėti kaip tos akcijos bus vykdomos. Pavyzdžiui vidurį miesto skerdžiama žviegianti kiaulė ir žmonės skatinami tapti vegetarais.

 • Sveikuolio tinklaraštis. Primintų kaip sveika sportuoti ir valgyti vaisius. Patartų kaip atsikratyti stresų, geriau išsimiegoti, turėti daugiau energijos ir panašiai.

Nauda. Tau pačiam padėtų nuolat gyventi sveikai ir skatintų kitus daryti tą patį. Paskui galima priimti žmones individualioms konsultacijos. Už pinigus.

 • Mediko tinklaraštis. Supažindintų mus su populiariausiomis ligomis ir patartų kaip jų išvengti. Dar galima rašyti apie skiepus, medikamentus, naujoves medicinoje. Temų daugybė.

Nauda. Jei turi privačią kliniką, tai tinkalraštis padėtų prikviesti daugiau klientų.

Taip pat norėčiau paskaityti dvasininko, žinomo žmogaus ir gyvenimo trenerio (Life Coaching) tinklaraščius.

Papildymas: Ai tiesa, tos bangos vadinamos akcijomis :).

1 komentaras

 1. Gytis

  Ačiū už idėjas. Bet taip sakant jei nori ką nors pakeist, tai pradėk nuo savęs

 2. Justinas Beinorius

  Labai geros mintys, Aurimai. Paskatinai mano smegenis mąstyti :-)

 3. Pingback: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #4

 4. Pingback: Blogorama #283 : nežinau.lt

 5. Korn

  „Dar galima kviesti kitus prisijungti prie tavo organizuojamų akcijų arba tiesiog ateiti pažiūrėti kaip tos akcijos bus vykdomos. Pavyzdžiui vidurį miesto skerdžiama žviegianti kiaulė ir žmonės skatinami tapti vegetarais.” Atsargiau su tokiais pasiūlymais :D Jau Jansas avį skerdė. Tokio menininko tinklaraštis gal ir sumuštų lankomumo rekordą, bet jo (tinklaraščio), įtariu, lauktų greitas galas.

 6. Tomas

  Taip, teminiai tinklaraščiai naudingi ne tik žiūrovams (skaitovams?), bet ir pačiam rašytojui.

  Planuoju ir aš pradėti vis, bet problematiška – iš vienos pusės, rašyti apie darbą ir neišdavinėti įmonės paslapčių, antra – rašyti apie tai angliškai ;-)

  Na, bet turbūt naujųjų metų proga įrašysim į todo sąrašą.

 7. tetaSigita

  galima atidaryti teminius puslapius ir visi kas turi minčių tais klausimais, galėtų prisidėti, kaip į atvirą puslapį. Manau, kad vienam patempti kokią temą giliau gali būti sunku, o ir atvirauti apie savo darbą… gali būti pavojinga, o tam tikras darbo temas panagrinėti būtų galima.

 8. nakty

  kažkas panašaus į specialybinį blogą jau yra – blogas.lt/skinslt
  o mediko blogas tai tiesiog vienas iš specialybinio blogo variantų.

 9. gagauze

  Just thank you for an idea about blog!!!! I think you do good job telling stories… Them are just brilliant and I send your link to all my friends.
  You are Great!

 10. OHOHO

  …Aurimai, šviesoraščiai yra PRAMOGA , O TU siūlai DARBĄ…Rašyti TEMINIUS reikštų rizikuoti išduoti ar atskleisti mokslinio ,meninio,politinio,šeimyninio gyvenimo , DARBO – MEISTRYSTĖS PASLAPTIS IR IDĖJAS…Manau daugelis profesionalių menininkų ,mokslininkų,politikų,dvasininkų neprasidės su šviesoraščiais …,nes jie iš tikro ir DIRBA SIEKDAMI labai konkretaus TIKSLO .Pagaliau dar palūkėkit ir susidursit su plagijavimu , kai reiks teisinėmis priemonėmis įrodinėti ,kad tu ir esi sakinio ,ar idėjos AUTORIUS .
  Vis dėlto … ĮRAŠŲ KULTŪRA ir ĮVAIROVĖ vystosi labai sparčiai
  Išeitį čia regiu labai keistą …pradės burtis 2-7 žmonių mikro kolektyvai , pasiskirstę temas ,gi patys visų pirma kartas nuo karto išsikalbėdami(o ne rašydami)…susėsdami SKYPE prie konferencinio stalo matydami vienas kitą sienos dydžio ekrane.Man labai trūksta kitos rūšies informacijos intike…BALSE ,AKYSE,GESTUOSE…tad teks dar palūkėti ,KAI NE AŠ ,O SKAIVIRSMIS(kompiuteris) spausdins tai ,ką kalbu

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.