Knygos, kurias rekomenduoju perskaityti

Knygos, kurias rekomenduoju perskaityti

Tekstas labiau skirtas mokiniams ir knygų mėgėjams.
Prasidėjo nauji mokslo metai. Taip pat naujas knygų sąrašas, kurias reikėtų perskaityti. Aš ir jūsų lietuvių kalbos mokytoja, gerai žinome, kad jūs jų neskaitysite, o apie jas pasiskaitysite internete. Todėl noriu rekomenduoti keletą knygų. Gal šios rekomendacijos padės skaityti labiau iš noro, o ne dėl to kad reikia.
Astridos Lindgren knygos. Labai labai prašau perskaityk jas, kol dar nesuaugai.
B. Sruoga. Dievų miškas. Nustebsi kaip tokia įdomi knyga buvo įtraukta į programą. Bet dar labiau nustebins humoras, kurio čia apstu, nors aprašomas gyvenimas koncentracijos stovykloje. Jei Sruoga nebūtų išgyvenęs to, ką aprašė turbūt būtų galima jį apkaltinti šaipymusi iš žmonių kančios, bet jis visa tai patyrė, todėl turi teisę apie tai juokauti.
A. Škėma. Balta drobulė. Nuoširdus, originalus rašymo stilius, gali kilti minčių „aš irgi taip mokėčiau parašyti“. Žinai kodėl kiekvienas žmogus tarp lūpų ir nosies turi mažą įdubimą? Atsakymą rasi šioje knygoje.
Dž. D. Selindžeris. Rugiuose prie bedugnės. Čia man vienam ši knyga panaši į Škėmos Baltą drobulę? Ką norėtų daryti pagrindinis knygos herojus? Stovėti prie bedugnės krašto ir gelbėti rugiuose žaidžiančius vaikus, kad jie neįkristų.
D. Londono knygos. Labiau vaikinams. Istorijos apie tai kaip nevykėliai tampa vykėliais.
A. de Saint-Exupéry knygos. Pirmą kartą šio autoriaus nuotrauką pamačiau 2006 m. balandžio mėnesį, kai per Mintys.lt gimtadienį Lina padovanojo jo knygą. Nuotraukoje jis atrodė labai grubus ir dar laikė cigaretę. Negalėjau patikėti, kad šis žmogus parašė Mažąjį princą. Beje, jo kūno taip niekas ir nerado. Gal jis išskrido į Mažojo princo planetą?
A. Frank. Dienoraštis. Vėl labiau vaikinams, kad geriau pažintų merginas.Kai ji visa tai rašė, nežinojo, kad vėliau skaitys visas pasaulis. Knyga po jos mirties išleido tėtis.
Ne pagal amžių subrendusi mergina.
S. Šaltenis. Riešutų duona. Negalima mirti neparagavus riešutų duonos. Turbūt labiausiai įstrigo ta vieta, kai atrodo, kad jis jos nekenčia, o iš tiesų myli. (Neseniai perskaičiau tokią mintį: Kodėl moterys nepalieka prieš jas smurtaujančių moterų? Todėl, kad kai jos buvo mergaitės joms buvo per stipriai įkalta į galvą, kad jei berniukas tave skriaudžia, vadinasi jam patinki.)
J. Apučio novelės. Kaip sakė lietuvių kalbos mokytoja: Mes visi tai patiriame, bet tik poetai ir rašytojai sugeba tai išreikšti žodžiais. Toks buvo Aputis. Atkreipk dėmesį kaip jis aprašo įsimylėjimą.
L. Caroll. Alisa stebuklų šalyje. Gali susidaryti įspūdis, kad knyga buvo parašyta apsirūkius. Knygoje netgi galime rasti vieną personažą – rūkantį vikšrą. Bet iš tiesų knygą parašė žmogus, kuris gerai išmano logiką. Patiks tiems, kam įdomi logika ir kalbos subtilybės.
Biblija. Eklehiazto knyga. Jonos knyga. Evangelija pagal Joną. Laiškas efeziečiams.
+ G. A.Biurgeris. Baronas Miunhauzenas. Ž. Verno nuotykių knygos. R. Bredberio fantastika.
Paskaityk P. Širvio J. Strielkūno, J. Marcinevičiaus, V. Mačernio (kiek dar jis būtų parašęs jei nebūtų taip anksti miręs?), J. Aisčio (dar žinomas kaip Aleksandravičius, Kossu-Aleksandravičius, Aleksandriškis, Kuosa-Aleksandriškis), A. Baltakio (Lietučiui dulkiant)  ir ypač H. Radausko poezijos. Man prie širdies artimiausiai A. Baltakis, o H. Radausko eilėraščiai labiausiai išbaigti.
Nepamiršk, kad pagal daugelį knygų sukurti filmai.
Pabaigai, klausimas. Kaip J. Tumas Vaižgantas vadinandavo jam brangius žmones?

1 komentaras

  1. Anonimas

    Taip,mokiniai mokykloje nuo 5 iki 8 klasės skaito šias knygas…Ne visi,bet jei moki juos sudominti,taip,po to kalbamės,analizuojam,diskutuojam…Bet tiems analizuojantiems dažnai neįdomi matematika…:)

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.