Lietuviškos kabutės

Peržvelgiau populiariausius lietuviškus blogus norėdamas patikrinti ar jie naudoja lietuviškas kabutes. Ir štai kokios išvados:

Lietuviškas (99 ir 66 „ABC“) kabutes naudoja:

Nenaudoja (vietoj jų naudoja standartines ll):

Aš taip pat nenaudoju lietuviškų kabučių. Prisipažįstu – kaltas. Gal, kas žinote pluginą wordpresui, kuris ištaisytų šia klaidą? Nes kabutėms padėti alt+… funkcijos kiekvieną kartą tikrai nenorėčiau naudoti.

1 komentaras

 1. Breaker

  Lietuviškų kabučių apskritai nėra, tiesiog lietuviai naudoja vokiškas kabutes, kurios Lietuvoje paplito todėl, kad 19 a. pab. dauguma lietuviškų knygų buvo spausdinama Prūsijoje.
  Keista, kodėl anksčiau skolintis kabutes iš vokiečių buvo galima, o dabar skolintis iš anglų nebegalima. Iš tikrųjų, tai jokio skirtumo, kokio tipo kabutės dedamos, tai netrukdo suprasti tekstą.

 2. Aurimas Gudas

  Sutinku, kad suprasti tikrai netrukdo, bet geriau rašyti taisyklingai.
  Sakydamas „lietuviškos kabutės” neturėjau omeny, kad lietuviai jas „išrado”, tiesiog kalbėjau apie tokias, kokias turėtume rašyti, rašydami lietuvišką tekstą. Ačiū, kad papasakojai kabučių atkeliavimo į Lietuvą istoriją.

 3. vienastoks

  Aš naudoju Rimo Kudelio sukurtą lietuviškos klaviatūros išdėstymą:
  http://rq.lt/numeric/
  Su juo labai paprasta dėti „geras“ kabutes, nes jos yra vietoje 9 ir 0 viršutinėje juostoje. Jei naudojiesi ne Windows, tai yra padaryti analogai ir kitoms OS.

  Privalumas – nereikia spausti Alt+kodo.

 4. Oni

  Laiminga spaudau alt+0132 ir alt+0147 – gal pats laikas pasižiūrėti, ką vienastoks siūlo. :)

 5. one

  Jau seniai ir visai sėkmingai naudoju lietuviškas kabutes su alt trumpiniais. Išvis labai daug simbolių rašau pasinaudodamas alt+**** kombinacija. Daug reikiamų neturi tokios galimybės, tik kažkokią U+**** kombinaciją, kurios aš nesuprantu.
  Net esu atsispausdinęs tokį pašnabžduką: http://matusevicius.lt/wp-content/uploads/2007/11/imgp6343.jpg

 6. Onute

  Laba diena,
  Labai ačiū, išradau būdą kaip naudoti „špargalkę”.Pav.pamiršau kaip rašomos viršutinės kabutės,atsidariau http://www.google.lt ,įvedžiau tekstą ir gavau atsakymą.Todėl ir rašau komentarą.

 7. Julius

  Iš tikrųjų viskas, mano galva, susiveda į patogumą. Jeigu lietuviškos kabutės būtų įvestos lietuviškajame klaviatūros išsidėstyme, be jokių papildomų klavišų spaudimo, panašiai kaip VVorde arba kai kuriose kitose aplikacijose atidaromi ir uždaromi ženklai automatiškai koreaguojami, nebūtų jokios priežasties jų vengti… O kol tas patogumas nebus įvestas, daug kas jomis ir nesinaudos, ir čia nėra jokios „kaltės”.

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.