Patrauklus vyras – ne kino herojus, o supratingas ir atsakingas žmogus šalia

Patrauklus vyras – ne kino herojus, o supratingas ir atsakingas žmogus šalia

Atvirumas, nuoširdumas ir moters palaikymas santykiuose – vienos svarbiausių savybių, kurios daro vyrą patrauklų

Moterys dažnai prisižiūri romantinių kino filmų, kuriuose rodomi stereotipiškai patrauklūs vyrai yra sunkiai įsivaizduojami realiame gyvenime. O tada gali ieškoti būtent tokių vyrų, ir nesėkmė garantuota. Tik kur tas kelias į sėkmę? Psichologai teigia, kad tai – atvirumas, nuoširdumas ir palaikymas.

Psichologo Aurimo Gudo teiraujamės, kas daro vyrą patrauklų: charakterio savybės ar išvaizda? „Žinoma, kad charakterio savybės. Moterims išvaizda ne tokia svarbi kaip vyrams. Pasaulyje žinoma daug atvejų, kai gražuolės išteka už visiškai neišvaizdžių ir neturtingų vyrų. Matyt, jas traukia jų vidinės savybės. Juk ir sakoma, kad vyrai myli akimis, o moterys ausimis. Vyro išvaizda svarbesnė galbūt tik santykių pradžioje, kai dėmesys vis tiek į ją atkreipiamas, o vėliau svarbūs tampa kiti dalykai“, – įsitikinęs A. Gudas.

Pasak jo, grožis neišgelbės griūvančios santuokos. Grožis neslaugys tavęs, kai sirgsi. Be to, jis yra labai laikinas, o žmogus gali būti gražus savo išore, bet labai bjaurus vidumi.

Patrauklaus vyro portretas

Patrauklumas yra abstrakti sąvoka. Pasaulyje nėra nė vieno vyro, kuris be išimties patiktų visoms moterims. Vienai gali būti svarbus humoro jausmas ir intelektas, kitai – rūpinimasis ir empatija, o dar kitai – išvaizda arba socialinė padėtis. Psichologas A. Gudas savo feisbuko puslapyje paklausė moterų, kas vyrą daro patrauklų. Apibendrinus atsakymus, galima daryti išvadą, kad idealus vyras yra protingas, turi humoro jausmą, gerbia moteris, yra supratingas ir sugeba išklausyti, atsakingas, save prižiūrintis, darbštus, teikia saugumą, ramus, vyriškas, emociškai stabilus, rūpestingas ir turtingas…

O štai rimti ir stabilūs santykiai su vyru, kuris moteriai patrauklus tik fiziškai, sunkiai įmanomi. Psichologas Robertas Sternbergas teigia, kad meilei reikia trijų komponentų: aistros, intymumo ir įsipareigojimo, o tokiu atveju yra tik vienas iš trijų – aistra. Vertybės, charakterio savybės ir mokėjimas sutarti yra esminiai aspektai, kurie dažnai lemia santykių sėkmę ilgą laiką.

Svarbiausia – emocinis palaikymas 

Ką reikia duoti moteriai, kad vyras jai atrodytų patrauklus? Anot psichologo A. Gudo, dėmesį, gebėjimą išklausyti nepuolant iškart patarinėti, saugumo jausmą, pagarbą, sąžiningumą ir atvirumą. Atvirumas, nuoširdumas ir palaikymas santykiams turi lemiamą reikšmę. Deja, psichologas A. Gudas dažnai iš moterų girdi, kad jų vyrai nėra tie, kurie galėtų jas emociškai palaikyti sunkiu metu. Maža to, kai kurios moterys nenutraukia santykių ir su labai sudėtingo charakterio vyrais, netgi smurtautojais, lieka su vyru ir tada, kai jis nuolat ją žemina. Kodėl moterys renkasi tokį kelią?

„Gali būti, kad prieš vestuves vyras elgėsi visiškai kitaip. Buvo malonus, gerbiantis moterį ir tik laikui bėgant pradėjo smurtauti. Žinoma, gali būti, kad ir prieš vestuves buvo galima pastebėti smurto apraiškų, bet ne prieš savo partnerę, o prieš kitus asmenis. Tokiu atveju moteris greičiausiai naiviai tikėjo, kad tai niekada neatsisuks prieš ją“, – sako A. Gudas ir pataria prasidėjus nesutarimams šeimoje ilgai nedelsti, kreiptis pagalbos į porų psichologą.

Mažos staigmenos neleidžia meilei užgesti

Meilės ugnį reikia kūrenti mažomis staigmenomis ir, pasak pašnekovo, geriausia, kai vyrai patys tai supranta. „Moterims labai patinka, kai vyras ką nors padovanoja visiškai be progos, tad kuriant santykius nereikėtų to pamiršti. Patys vyrai vienas kitą galėtų paskatinti būti romantiškesni. Vienam vedusiam pažįstamui vis primindavau, kad nupirktų žmonai gėlių, nes bendravau su abiem, ir jo žmona man sakė, kad jai to trūksta. Žiniasklaidos priemonės taip pat galėtų skatinti vyrus būti romantiškesnius. Žinoma, moteris gali pati paprašyti, kad vyras jai nupirktų gėlių, ir galbūt vyras jos paklausys, bet tai nebus geras variantas – tokio poveikio, jei vyras tai būtų padaręs savanoriškai, šis gestas tikrai neturės“, – tvirtina psichologas A. Gudas.

Kiek patrauklumą lemia vyro karjeros statusas ir finansinė padėtis? Psichologas teigia, kad tai priklauso nuo moters. Yra moterų, kurios tiesiai šviesiai prisipažįsta, kad ištekėjo dėl pinigų. Vyro suteikiamas finansinis saugumas joms svarbiau už kitas vyro savybes. Tokios moterys dažniausiai būna išoriškai labai patrauklios.

Svarbi ir fiziologinė trauka

Kuriant santykius, ypač jų pradžioje, negalima neigti ir fiziologinės traukos svarbumo. „Įsimylint vieną svarbiausių vaidmenų vaidina oksitocinas, dar vadinamas meilės hormonu. Dėl jo prisirišame prie tam tikrų žmonių kurdami tiek romantinius, tiek draugiškus santykius. Jei visai nėra fiziologinės traukos, tikėtina, kad žmonės liks tik draugai, nors gali būti ir išimčių“, – kalba psichologas.

Kai kurie vyrai fizinį patrauklumą pasitelkia siekdami vienkartinių santykių. Kaip atpažinti tokį donžuaną? A. Gudas sako, kad toks vyras sieks intymių santykių jau po pirmo pasimatymo. Jo nedomins pokalbiai apie emocijas ir jausmus, svajones ir ateities planus, jis nesidomės jūsų asmeniniu gyvenimu, poreikiais ir troškimais.

Pasak pašnekovo, norint sukurti patvarius ilgalaikius santykius, svarbiausia yra aktyviai bendrauti su partneriu ir atvirai aptarti savo tikslus bei lūkesčius. O jeigu pastebite, kad partnerio siekiai ir prioritetai nesutampa su jūsų ilgalaikiais tikslais, verta apsvarstyti, ar šie santykiai yra tai, ko jums iš tikrųjų reikia. Kad moters akyse vyras liktų patrauklus, jis turėtų su ja sukurti šiltą emocinį ryšį, laikytis žodžio, būti paslaugus, dėmesingas, suprantantis ir palaikantis, nuolat tobulėti.

Nepatinka tingūs ir netobulėjantys

Manoma, kad praktiškas: mokantis ir suremontuoti butą, ir prižiūrėti vaikus, ir apsipirkti – vyras moterims yra patrauklesnis. Tačiau egzistuoja ir toks paradoksas: neretai vyrai, kurie be vargo gali  suremontuoti butą, nemoka išklausyti, o tie, kurie moka išklausyti, neskuba prie stereotipiškai vyriškais laikomų darbų. Tad tokiais atvejais gali tekti apsispręsti, ar geriau mokėti už buto remontą, ar už psichologo konsultacijas.

Tad gal ir nedidelė bėda, jei vyras nepuola dažyti sienų, tačiau vieną dalyką jam žinoti tikrai praverstų: moterims nepatinka tingūs vyrai. Jos skatina savo partnerius gyvenime ko nors siekti. Ne veltui sakoma, kad už įžymių vyrų dažnai stovi jų žmonos, apie kurias beveik niekas nieko nežino. O šį teiginį puikiai iliustruoja istorija apie Vinstono Čerčilio žmoną Klementiną. Kartą ji sustojo pasikalbėti su gatvės šlavėju. „Apie ką tu taip ilgai su juo kalbėjai?“ – paklausė seras Vinstonas. „Prieš daugelį metų jis buvo beprotiškai mane įsimylėjęs…“ – atsakė moteris. Čerčilis nusišypsojo ir tarė: „Vadinasi, galėjai būti gatvės šlavėjo žmona.“ – „O ne, mano meile, – atsakė Klementina. – Jei būčiau ištekėjusi už jo, šiandien jis būtų buvęs ministru pirmininku.“

Kino idealų geriau nesivaikyti

Dažnai moteriai patinka romantinės kino istorijos, o stereotipiniai jose veikiantys vyrų personažai joms kelia susižavėjimą. Tik ar romantiniuose filmuose kuriami patrauklių vyrų portretai bent kiek atitinka realybę? „Kartais ir filmai būna paremti tikromis istorijomis, bet šiuo atveju, kaip ir loterijoje, maža tikimybė, kad tai atsitiks būtent tau. O štai kur kas realesnis pavojus, kad tokius filmus žiūrinti moteris pradės kurti iliuzijas apie tai, kaip turėtų atrodyti ar elgtis idealus partneris, iš tiesų yra. Tai gali sukelti pernelyg didelius lūkesčius ir reikalavimus santykiams. O kai lūkesčiai nėra tokie dideli, tai mažesnė tikimybė ir nusivilti“, – įsitikinęs psichologas.

Tad, pažiūrėjus už širdies griebiantį filmą, tikrai neverta norėti ar juolab reikalauti, kad ir jūsų partneris elgtųsi taip pat kaip filmo personažas, – idealizuoto paveikslo, kurį matėte ekrane, jis vis tiek neatitiks, o įtampa ir netikrumas į santykius gali įsimesti.

Kur ieškoti to vienintelio?

Jei kine ieškoti idealo neverta, kur galime rasti tą, su kuriuo sukurtume tikrus ir ilgalaikius santykius? „Patrauklaus ir patikimo vyro reikėtų ieškoti bažnyčioje. Juk moterys nori tokio vyro, kuris, užklupus problemoms, bėgtų pas Dievą, o ne pas kitas moteris, – šypsosi psichologas A. Gudas. –  O kai Lietuvoje tiek daug porų išsiskiria, išmintinga ieškoti tokio vyro, su kuriuo tikimybė išsiskirti bus mažesnė.“

Psichologas nepeikia ir internetinių pažinčių. A. Gudo teigimu, jų pranašumas yra tas, kad net drovus vyras, kuris galbūt neišdrįs gatvėje užkalbinti praeivės, sugebės išsiųsti kelis laiškus jį sudominusioms moterims, o pažinčių svetainėse pateikiamos anketos suteikia galimybę atsirinkti žmogų pagal savo pageidavimus. Be to, ir patirtis rodo, kad poros, kurios susipažino per internetą, o vėliau sukūrė šeimą, savo santuoka yra patenkintos labiau nei kitos.

Na, o kad santykiai būtų darnūs ir ilgalaikiai, pastangas turi dėti abi pusės.

Kalbino Rūta Evelina Šutinytė. Straipsnis publikuotas žurnale „Savaitė“.

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.