Prasmingi žodžiai. Pilka ir oranžinė

Pradėta kurti: 17-06-2005

Man nereikia pilkų žmonių. Jie neįdomūs ir vienodi. Man nereikia žmonių, kurie neturi ką pasakyti ir visuomet pokalbį pradeda fraze: Labas. Kaip sekasi? Tarsi jiems rūpėtų. Man nereikia žmonių, kurie yra normalūs ir įprasti. Man nereikia žmonių, kurie visuomet pritaria daugumai ir niekuomet nedaro nieko neįprasto. Man nereikia normalių žmonių. Normalūs žmonės gyvena normaliuose namuose, daro normalius dalykus ir dirba normalius darbus. Normalius žmones galima sutalpinti į rėmus. Nes jie yra tipiški. Juos galima apibūdinti vienu žodžiu: blondinė, mergišius, skustagalvis.

Man reikia oranžinių žmonių. Tokių, kuriuos sunku apibūdinti. Jie nepaprasti, nes jie kitokie. Jie nebijo išsiskirti, nebijo būti savimi ir save išreikšti. Jie nelaiko savęs savyje. Jų neįsprausi į dėžę su užrašo iš vieno žodžio. Jų nepažinsi per vieną dieną. Tokių žmonių man reikia.

01113_different_1024x768

Komentarų: 29 Prasmingi žodžiai. Pilka ir oranžinė

 1. Juli

  …O kodėl tu nepagalvoji, kad pats gyvenimas gali tave nuspalvint pilkai.Tik tuo atveju jei esi stiprus gali tam nepasiduot…Kartais reikia, kad kas nors įkvėptų jėgų…

 2. Aurimas Gudas

  Julija, tu ne taip mane supratai. Aš taip ne(pa)galvoju, nes nemanau, kad galima ką nors kitką kaltinti dėl pilkumo (ar apskritai dėl ko nors), jei nei ne save patį. Kalbant apie žmogaus įdomumą ir išskirtinumą stiprybė nevaidina jokio vaidmens.

 3. Ieva

  Labai taikliai pasakyta dėl „pilkų” žmonių. Visiškai tau pritariu. Tačiau man iškyla klausimas ir ne vienas:kodėl tie žmonės tampa „pilkais”? Tai nėra vien tik jų pačių kaltė, ar ne taip? Juk tas pilkumas nuo daug ko priklauso. Yra daug priežasčių, kodėl žmogus prisidėjo prie pilkųjų minios.
  P.S nežinau ar kada vėl čia užsuksiu. Mažai laisvo laiko turiu. Man patiko kaip išsireiškei dėl „pilkųjų”. Privertė susimąstyti truputį.

 4. Ieva

  nenoriu pasirodyti nemandagi, bet turiu atsakyti, kitaip negaliu.
  As juk nesakiau, kad kiti kalti, tik ne mes patys. Turejau omenyje, kad ta pilkuma itakoja daug veiksniu, tame tarpe ir mes patys.Tik vieni maziau kiti daugiau. Nesuprantu is kur tu „istraukei” priesingai.
  Beje,cituoju:”Ir vel tas pats”. kas tas pats??
  P.S pats save prie kokių priskirtum?

 5. Erika

  Sutinku su tavim, bet…
  Manau žmonių reikia visokių.
  Jei visi būtume netipiški ir įdomūs manau vėl atsirastų tokių kaip tu ir tada jau ieškotų tipiškų žmonių. Kažkuo panašių. Tą žmonių pilkumą įtakoja tik jie patys. Ir tik maža dalelę prideda aplinkiniai. Jei esi kitoks nei kiti, įdomus ir už savo veiksmus atsakantis žmogus, tavęs nepavers vienu iš pilkųjų žmonių tik aplinkybės. Tu juo tapsi tik jei pats to norėsi…

 6. Goda

  Būtent, jei visi žmonės būtų vienodi, tarkim, kad ir ‘įdomūs’ tai jie mums tuomet tokie jau ir neatrodytų…
  Visokių yra, visokių reikia, tačiau šiai minčiai pritariu. Kartais tas pilkumas slegia, atsibosta. Ne jums vienam reikia tų ‘oranžinių žmonių’ jų reikia visiem, ypač matant, kaip žmonės gyvena Lietuvoj…

 7. Laura

  Trečias sakinys tai gryna teisybė, jei manęs taip koks draugas paklausia tai puolu į isteriją, taip sunervina su tuo kvailu klausimu „kaip sekasi?“

 8. Jurgita

  Na užėjau ir likau sužavėta…nuostabu…..daug minčių ir apmąstymų sužadino manyje….šaunuolis šis žmogutis…vertas pagarbos ir dėmesio!

 9. Jurgita

  Aurimai, jaučiu visa širdimi, visa siela, kad esi artima siela…mintimis apkabinu tave…turėtum tai jausti, nes jausti tu tikrai moki….

 10. Jurgita

  Pripažinsiu…skaitau viską ką parašei ir ašaros rieda skruostais, nes tai ką tu rašai paliečia ne tik širdį, bet ir sielą……gera prisiminti tokius prasmingus dalykus nuo kurių pilka kasdienybė dažnai nubloškia………mmmmmmmmmmmmmmmmmm…………..taip gera jausmais klajoti tavo mincių soduose :)

 11. milda

  Jei ne ta pilkuma, džiaugsmas nebūtų toks didelis suradus „oranžinį” žmogų. Jei ne tie „oranžiniai” žmonės, nebūtų taip liūdna, kad vyrauja pilkuma…

 12. Jurgita

  Jusu valia spresti!Neatsisakykite savo teises i galia.Kontroliuokite savo mintis,zodzius,demesi ir samoningai kurkite toki gyvenima,kokio trokstate.Priemones jums suteiktos.Galimybes jomis naudotis neribotos.Taigi bukite izulus.Bukite drasus.Pradekite kontroliuoti savo likima.Viska apmastykite ir imkites darbo.Niekas uz jus to negali padaryti.Niekas is jusu negali to atimti.Stai koks yra kelias i galia.(Barbara Beger)

 13. Emile

  Reikia ir man žmonių, kurie būtų kiek kitokie.. Neturiu tikrų draugų, nei vieno tikro draugo. Mane supa melas ir pavydas.. „Draugai” – banalybė. Jie gyvena gyvenimą, kuriame spalvos yra blankios. Nepažįsta kitų, nes nepažįsta savęs. Noriu gerų žmonių, kuriais galėčiau pasitikėti. Ankstų sekmadienio rytą kartu išgerti puodelį arbatos ir mėgautis vėsa, veriančiais saulės spinduliais…

 14. Ieva

  Labai prasmingi žodžiai, verčiantys susimastyti ir pagalvoti ką galėčiau padaryti, kad išsiskirčiau iš pilkos minios…… Pagarba autoriui ….MANAU TU IR ESI TAS ORANŽINIS ŽMOGUTIS MĄSTANTIS KITAIP NEI DAUGUMA…..

 15. Saulė

  Dėl „Kaip sekasi?” aš irgi pritariu.
  Bet jau mačiau dvi mergičkas, kurios šitą tekstuką Copy-Paste į savo dienoraštį, informaciją apie save… Pasirodo, galima ne tik EMO nuotraukas vogti.

 16. Dzevika

  Bet jei nebūsi stiprus,tai ir pasireikšti negalėsi.. Nes jei kasnors išsakys peikiančią nuomonę ir tu palūši,nieko doro nebus.

 17. Deimantė

  Nei vienas žmogus nėra pilkuma. Nei vienas. Nei ta pati blondinė, nei mergišius, nei skustagalvis. Tik bandantys išsiskirti iš minios juos vadina tipiniais, ir bando įgrūst į rėmus. Nekenčiu žodžio tipinis. Argi tu turi akinius ir gali pažvelgt į žmogaus širdį. Argi viską lemia išorė. Nori išsiskirt iš minios? Nusirenk, ir nuogas perbėk Gedimino prospektu. Manau, iš kaip jūs sakot iš ”pilkos masės” išsiskirsi kaip reikiant. Gerai..pasvarstykime kaip turėtume pradėt pokalbį. ”Labas. Manau tu nepilka masė, norėčiau susipažint.” taip reikia pradėt?!!! Nei vienas nemąstome taip kaip visi. Visi esame išskirtiniai tik nevisi mokame tą išreikšt. Tai gal ”oranžinieji” kada nors ir jūs įsiterpkite į pilko žmogaus rėmus, ir trumpam padėkite vieni kitiems? O šitą sugeba nevisi, kartais tik ”tipiniai”.

 18. Nesvarbiii

  Aš manau,kad dėl visko esame,tik mes patys kalti,nes gyvenimus,mes patys kuriamės….. dėl savo „pilkumo” žmonės tik patys kalti….. Gyvenimas prasmingas tiek,kiek prasmės jam suteikiame mes :)

 19. Montis

  Įdomu pilki žmonės ir išskirtiniai.Visų pirmą tai išskirtiniai žmonės turi dažniausiai tokį kabliuką vadinamą charizma ,žmogus iškart pastebimas .Yra vienas bet ,tokie žmonės, kurie turi charizma ,dažniausiai kompanijoje paverčia kitus pilkais .Ir dar kaškas bando pasakyti kad pilkų žmonių neveikia aplinka ?? ,kad ir kaip jie bando kabintis tapti tos kompanijos širdimi jie yra tiesiog ” nusodinami ” tu išskirtinių žmonių ,ir tampi pajuokos objektu …… Deja tai yra tiesa .. esu neutralas esu mates tokiu atvejų..

 20. Matas

  Nesutinku su Mončiu. Mano manymu pilku gali būti ir pats charizmatiškiausias žmogus, bet vėlgi, čia jau reiktų gilintis į pačią savoką pilkas, kas tai, koks tai žmogus? Nes kiekvienam iš mūsų ta pilkuma gali atrodyti vis kitaip. Kiek žmonių, tiek ir atskirų pasaulių, su savo taisyklėmis ir visiškai kita pasaulio ir visa kas jį supa samprata.

 21. Audronė

  Skaitant šiuos žodžius tikrai susimąstai. Tai paliečia tavo širdį. Tą širdies dalelę, kuri yra jautri, supratinga ir nuoširdi. Tuomet pamąstai, ar esi išskirtinis? Susimąstai, ar gali tokiu tapti? O gal esi kitoks vien dėl to, jog nesi išsiskiriantis, bet to niekas nepastebi?.. Galbūt tu skiriesi nuo kitų „pilkų žmogeliukų”, nors ir pats toksai esi? Apie tai verta paalvoti. Juk kiekvienas esame kitoks. Nesvarbu, galbūt kopijuojame kitus, tačiau yra dalykų, kurie verčia ieškoti savęs ir atrasti tai, ko pats nė nežinojai turįs savyje… Jei tik, žinoma, pats to nori.. Skaitant šį straipsnį, tikrai susimąsčiau. O skaitant komentarus (nors nevisus perskaičiau), kuo toliau skaičiau, tuo daugiau perskaičiau tiesos. Ir įsitikinau, jog visi po truputį esame teisūs, o todėl esame skirtingi ir išskirtiniai.
  Iš tiesų, nemaniau tiek rašyti, bet žodžiai rašėsi savaime. ;}
  Man labai patiko šis sakinys: „Kiek žmonių, tiek ir atskirų pasaulių, su savo taisyklėmis ir visiškai kita pasaulio ir visa kas jį supa samprata.”

 22. Rasa

  Jau tipiškumą derini su išvaizda, tai negerai…
  Tu negali apie žmogaus asmenybę pasakyti iš plikos galvos, ar blondinės.
  Tu net neisivaizduoji koks jis gali būti spalvotas, nekalbėk taip konkrečiai apie asmenis.

 23. Viktorija

  Dėl to: -labas, kaip sekasi?
  Pritariu, mane kartais erzina, kai manęs to klausia, nors aš žinau, kad jiems nerūpi, o tiesiog nežino, ką daugiau parašyti…

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.