Tarnauti ar ilsėtis?

Tarnauti ar ilsėtis?

Internete esu matęs bendruomenę, kuri ant scenos buvo pasikabinusi didžiulį užrašą „Tarnauk“. Manau, kad jiems trūksta užrašo „Ilsėkis“. Aš nepažįstu nei vieno tinginio. Rimtai. Mano aplinkoje tiesiog nėra tokių žmonių. Todėl, kad jei nieko nedarai, tai ir nesi pastebimas. Mano aplinkoje pilna žmonių, kurie persitarnauja, kurie nuolat turi sunkumų, skundžiasi nuovargiu. Nepamirškime, kam mes tarnaujame. Mes tarnaujame visagaliam Dievui, kuris sukūręs visa tai, ką matome ir ko – ne, septintą dieną ilsėjosi. Tai nebuvo tas poilsis, kai esi pavargęs, bet tas, kai tu gėriesi ir mėgaujiesi savo darbu. Tam Dievui, kuris vieną savaitės dieną paskyrė išskirtinai sau ir uždraudė per ją dirbti. Tam Dievui, kuris Mortai,  priekaištavusiai, kad Marija netarnauja, pasakė, jog Marija pasirinko geriausią dalį, nes ji sėdėjo prie Jėzaus. Tam, kuris sukūrė ne tik dieną, bet ir naktį bei miegą.

5 dalykų, dėl kurių dažniausiai žmonės gailisi prieš mirtį, antrą vietą užima tai, jog per daug laiko skyrė darbui.

Kai esi ką nors pasitempęs ar net susilaužęs ir šoko būsenoje, vis tiek gali laisvai judėti. Bet kai tai praeina – pajunti, kad jau nebepajudi. Taip ir su tomis veiklomis. Įsisuki į jas ir nepajunti, kad esi pavargęs, per daug savęs išdalinęs ir judi jau tiesiog iš inercijos.

Jei važiuojant bake visiškai pasibaigia degalai, gali nepataisomai sugadinti mašiną. O to juk buvo galima išvengti laiku sustojus ir prisipylus degalų. Kas tave užpildo? Kas papildo tavo baką? Kaip tu pailsi?

Siekime balanso. Tie, kurie pavargę – ilsėkimės. Tie, kurie pavargę nuo poilsio – tarnaukime.

Nesugalvoji, kaip ar kur tarnauti? Susisiek – patarsiu.

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.