Žyds juods, žyds raudons

Užgavėnės

Smagu. Sekmadienį švenčiau Užgavėnias botanikos sode. Visiems kauniečiams patariu švęsti būtent ten. Jei tai vyksta Kaune, tai kam trenktis į Rumšiškes? Gerai ir ten. Bet kartais sunku ir mašiną pastatyti ir bilietus nusipirkti. O botanikos sode viskas nemokamai.

Vietą radau pagal skambančią muziką. Prisijungiau prie persirengelių eisenos. Jausmas toks, lyg būčiau į praeitį nusikėlęs. Paskui šokiai, žaidimai. Botanikos sodo darbuotoja ir mini ekskursiją surengė. Žinoma, ne daug ką galima buvo pamatyti palyginus su tuo, ką galima išvysti pavasarį, bet vis tiek buvo įdomu. Po ekskursijos liko lašininio ir kanapinio kova ir Morės sudeginimas.

Tas juokingas lašininio pažadas, kad jis laimės, prašymas daktaro patikrinti jo spaudimą, nes su netinkamu spaudimu jis nekovos ir juokingas žodžio sveikūs vietoj sveiki vartojimas. Laimėjo kanapinis, sudeginom Morę ir visas savo bėdas.

Keistokos Užgavėnės. Sniego beveik nebuvo. O saulė taip švietė, kad kiti buvo su akiniais nuo saulės. Didžiausią dalyvių skaičių sudarė jaunos šeimos su vaikais ir senoliai. O panašaus amžiaus kaip aš buvo tik mano draugai.

Man patinka Užgavėnės. Puiki proga išsirėkauti, „padainuoti“, pašokti, pajudėti (atsibodo būti vien stebėtoju), pabūti bendruomenėje, puoselėti tradicijas ir varyti žiemą nors ir nebūtinai nori, kad ji išeitų.

Tikrosios Užgavėnės – šiandien. Kaip ir kasmet švęsime su šeima, kaimynais ir draugais mūsų kieme. Visuomet būna labai linksma. Bus ir šį kartą. Tik nežinau kaip šventinsim naujokus, nes sniego nėra. (Naujokai yra tie, kurie dar nei karto su mumis nešventė Užgavėnių.) O tu daug ir riebiai valgyk, nepalik žydukų be blynų ir gerai pašėlk ir išsidūk.

Komentarų: 5 Žyds juods, žyds raudons

 1. KaVeikti.lt

  Šaunu, kad švenčiate Užgavėnes… mūsų šeimoje kaip ir nėra tokios tradicijos. Nors blynų mama pietų pakvietė šiandien :)

 2. Aurimas Gudas

  >Aiste, kodėl gi nepradėti nuo kitų metų? Viskas turi savo pradžią. Sakyčiau, kad šios Užgavėnės buvo best ever, bet taip sakau kiekvienais metais.
  >O, Asta. Sveika sugrįžusi į komentatorių gretas :).

 3. Aurimas Gudas

  Čia žodžiai iš dainos. Man tai juoda ir raudona visai normalios spalvos. Gaila, kad nepamenu kokie ten toliau žodžiai. Bet baigiasi žodžiais mak mak mak :)

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.