Mūsų visuomenėje įprasta gerti. Bet kuri šventė be alkoholio yra neįsivaizduojama. Žmonės be alkoholio nebemoka būti linksmi, nemoka atsipalaiduoti, nesugeba gerai jaustis. Šaunu jei tu šiek tiek išgėrei, tapai linksmesnis, „atsirišo liežuvis“. Viskas gerai, aš nieko prieš. Bet argi nebūtų geriau jei tai tau pavyktų be alkoholio pagalbos? Dažnai žmonės galvoja, kad kuo daugiau jie išgers tuo geriau jausis. Bet visi žinome kuo dažniausiai tai baigiasi.
Yra žmonių, kurie išgėrę beveik nepasikeičia. O yra tokių, kurie pasikeičia labai. Vieniems kyla agresija ir užeina didelis noras muštis. Kitiems smagu ką nors sudaužyti ir sulaužyti. Dažnai tuo naikinimu yra išreiškiamas džiaugsmas. Tuomet kenčia vitrinos, autobusų stotelių stiklai. Kitiems žmonėms alkoholis „padeda“ atskleisti jų blogąsias savybes. Jų tamsiąją pusę, kurią būdami blaivūs sugebėdavo paslėpti.
Vienas musulmonas (pabėgėlis iš Čečėnijos) pasakojo, kad Saudo Arabijoje gerti alkoholinius gėrimus yra draudžiama. Jei sužino, kad tu pažeidei tą įstatymą – gauni lazdų. Toks draudimas turi ir gerų ir blogų pusių. Blogoji pusė yra ta, kad ką nors uždraudus žmogui pradeda knietėti paragauti to uždraustojo vaisiaus. Taigi toks draudimas silpnavalius tik paskatina gerti. Geroji pusė yra ta, kad valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir socialine gerove. Toks draudimas aiškiai pasako – gerti yra blogai. Šaunu, kai valstybė neleidžia savo piliečiams klaidžioti klystkeliai, o veda juos į laimę.
Nelabai supratau įrašo tikslo ir prasmės – nieko naujo nepasakyta (:
shiny, aš niekada gyvenime nieko naujo nesu pasakęs.
Saudo Arabijoje kaip bet kur kitur islamiškame pasaulyje gerti alkoholio negalima gerti ne tiek dėl valstybės kiek dėl religijos. Tą faktą, kad religija ir valstybė islamiškame pasaulyje apskritai neatskirta yra atskira diskusija. O čia yra ir smagių faktų, pvz.: anyžinę degtinę sumaišius su vandeniu ji pabalą. Tai turkai sako dievulis pažiūri iš dangaus ir galvoja, kad pieną geria, tai ir nenubaus. Tai taip ten su tuo draudimu alkoholį gerti.
O jei dar apie draudimus tai tarpukarinė JAV buvo prasigėrusi taip, kad sausasis įstatymas tik mafija sustiprino ;) Taigi puikus pavyzdys, kad draudimai patys savaime nieko neduoda.
Dėl gėrimo, tai draudimais nieko nepasieksi. Juk Amerikoj buvo ivedę sausąji įstatymą ir nieko doro iš to nesigavo. Buvo krūvos apsinuodijusių nekokybišku alkoholiu, padidėjo kontrabanda, valstybė prarado krūvas mokesčių. Visais laikais žmonės gėrė ir manau gers ateityje.
Šventė be alkoholio – ne šventė.. Taigi, kartais nutinka taip, kad kiekviena diena tampa švente.. Tada žmonės ne pasikeičia, o paprasčiausiai nebesugeba savęs kontroliuoti. Parodo tai, ką dažniausiai nori paslėpti. Kenčia ne tik vitrinos ar autobusų stotelių stiklai, kenčia žmonės šalia jų.. Kenčia tie,kurie negali apsiginti ar neturi drąsos bandyti ką nors pakeisti.. Jie net ir pabėgti negali, nes nėra kur.. Juk pasaulis nėra toks didelis kaip kartais atrodo..