Kaip elgtis internete

Nuo mažų dienų žmonės yra mokomi būti mandagiais. Išmokomi ir/arba išmoksta sveikintis, kaip reikia bendrauti, kaip elgtis svečiuose, kaip svečius priimti. Tos taisyklės vėliau tampa savaime suprantamomis. Jauniesiems reikia sveikintis su vyresniaisiais. Bendraujant nemandagu nesiklausyti kito žmogaus, jį pertraukinėti, užsiimti pašaliniais dalykais ir žinoma kalbėti užgauliai. O ir svečiuose kaip elgtis visiems gerai žinoma. Juk niekas atėjęs į svečius nespjaudo ant grindų, nelaksto su purvinais batais po kambarius ir neįžeidinėja šeimininko. Tai kodėl tai negalioja internete? Juk forumas arba tinklaraštis yra kažkieno namai. Atėjęs į juos turi laikytis tų namų taisyklių. Turbūt nėra tokių blogerių, kurie nebūtų nukentėję nuo užgaulių komentatorių žodžių. Tam, kad šį reiškinį bent kiek sumažintume turime komentatorius paprotinti, kad tinklaraščiai yra mūsų namai-tvirtovės. Čia mes galime elgtis kaip norime ir niekas mums negali nurodinėti ką daryti. Turime teisę reikšti savo nuomonę ir rašyti kas mums patinka. Jei tau nepatinka – neskaityk. Niekas čia tavęs nelaiko.

1 komentaras

 1. Gytis

  Žinoma. Kaip pvz buvo prasidėjęs puolimas prieš Kleivą – tipo nesąmones rašai ir t.t, bet juk tinklaraštis tai yra to žmogaus ir jis ką nori, tą ir daro su juo

 2. Pingback: elt.lt » Blog Archive » Apžvalga. Šiandien aš skaičiau… #58

 3. scania

  Kartas nuo karto prašluoju namus :) Daugiausiai pas mane šiukšlina užsieniečiai, siūlantys apsaugą nuo virusų :)
  Trinu komentarus su keiksmais. Kelis kartus tryniau komentarus ,,ne į temą”.
  Kai namuose švariau, ir svečiams linksmiau :)

 4. nianiainia

  žinoma, perskaičius pasiūlymą:”patiko, ką perskaitei? gali palikti komentąrą…” – nieko kito kaip girti ir linkčioti galva nebelieka, juk diskusijai nieks lyg ir nekvietė :)… bet, gi komentaras turėtų taip pat turėti savo šiokią tokią laisvę (juk galima su perskaitytom mintim ir civilizuotai, korektiškai nesutikti ir tai išreikšti, kita bėda jei taip nemokam…), antraip visi BLOG’ai tėra tam tikri „ratai su savom dainom” (pagal patarlę: kieno ratuose sėdi, to giesmę giedi. ), o pretenduojama lyg ir į kažką platesnio… viešesnio… objektyvesnio…

 5. scania

  nianiania – nesvarbu, kokia nuomonė. Svarbu į temą, ir be keiksmažodžių. Būtų gerai lietuviškai. Visa kita – jokios cenzūros. :)

 6. Dovilė iš Žaliųjų Mansardų

  Suprantu, kad šilti pritariančių žmonių komentarai glosto savimeilę, bet atsižegnoti nuo konstruktyvios kritikos – neva, „nepatinka – neskaityk“, pripažink, netikslinga.

  Kritikuojantis lygiai taip pat gali sau leisti atrėžt: „Nesugebi priimti ir pakelti kritikos, kurios neabejotinai susilauksi, rašydamas viešai – rašyk į sąsiuvinį ir nesuk sau galvos.“ : )

  Apie necenzūrinius ar pykčiu grįstus komentarus nekalbu – jiems nei čia, nei kitam tinklaraštyje ar forume ne vieta, bet vykusi diskusija yra laimėjimas – jos vengti nereikia.

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.