Ar tau viskas gerai su Kalėdom?

Ar tau viskas gerai su Kalėdom? Man tai ne. Viskas taip sumaišyta ir persipynę. Jeigu tai Jėzaus Kristaus gimimo šventė tai prie ko čia tie nykštukai, elfai, Kalėdų Senelis, elniai ir visa kita? Dar Kaune raudonais paltais aprengia kareivius ir vadina tai Kalėdų Senelių suvažiavimu. Beprotybė. Tai kiek tų Kalėdų Senelių yra? Vienas ar daug? Ar kiekviena šalis turi savo? Ar juo gali būti kas tik nori? Kaip Kalėdų Senelis patenka į namus jei jame nėra kamino? Ir kaip spėja per naktį apkeliauti visą pasaulį?
Galbūt Kalėdų Senelis buvo sugalvotas tam, kad vaikai turėtų tikėjimą kažkuo labai geru ir tolimu. O gal tik tam, kad klestėtų komercija? Bet kokiu atveju Kristus lieka pamirštas.
Kitas klausimas dėl datos. Gruodžio 25 diena yra „netoli“ nuo 21-os, kuri dar vadinama žiemos saulėgrįžos diena. Tai trumpiausia metų diena ir ilgiausia metų naktis. Nuo tada dienos pradeda ilgėti. Kitaip sakant darosi šviesiau. Tačiau Jėzaus gimimo data nėra tiksliai žinoma. Ne tik diena bet ir metai. Vadinasi buvo pasirinkta tokia data, kuri yra patogi.
Jei pasaulis tau liepia pirkti ir pirkti daug, o bažnyčia priešingai, tai ką daryti vietoj pirkimo? Kas iš tiesų svarbu?
Adventas ir Šventos Kalėdos yra toks metas kai gali daryti gerus darbas ir niekas nežiūrės į tave kreivai. Bet būti geram nereikia ieškoti progų. Tegul Šventos Kalėdos tęsiasi ištisus metus.

Komentarų: 8 Ar tau viskas gerai su Kalėdom?

 1. dainiux-kurapka

  Autoriui: tai, visos kalendorinės krikščionių šventės turi pagoniškas šaknis – Vėlinės-Visi šventieji, Kūčios-Kalėdos, Velykos-Pavasario pradžia, Joninės-Rasos (Kupolė) ir t.t. ir pan. Bet Kalėdų senelių gausa taip nesipiktinčiau, gi šv. Valentinas irgi tik vienas vienintelis buvo, o dabar kas vyksta vasario 14 :). O Kalėdų senelis, beje irgi šventasis (angl. Santa Claus – trumpinys iš st. Nicholas, plačiau http://en.wikipedia.org/wiki/Santa_Claus). Beje, ar žinote, kad… tikra Kalėdų senelio apranga – žalia, o raudoną paltą jam apvilko Coca Cola?
  Tiek komentarų. Linksmų švenčių.

 2. amonas

  Aha, labai jau komemerciška šventė pasidarė. Labiausiai vienaip ar kitaip tuo stengiasi prekybos centrai, velniai juos griebtų.

 3. PinkCity

  Su kiekvienais metais į mano Kalėdas ateina daugiau aiškumo, visi elementai jose randa savo vietas, sugula ramiai ir skleidžia šilumą. Išmokau nebesipiktinti komercija – toks jų darbas, nebenervina grūstys parduotuvėse – kaip žmonės supranta šventes, taip švenčia – negi geriau, jei iš viso liktų abejingi viskam? Tiesą sakant, saulėgrįža man yra svarbiausias ir labiausiai laukiamas Kalėdų elementas…

 4. Pingback: Laimės paieškos rožiniam mieste » Rožinė Kalėdų saulė

 5. Grobuonis

  Aš kažkaip nesuku sau galvos. Kalėdos… Na, man tik Kalėdos ir tiek. Pasėdi porą vakarų prie stalo ir buku žvilgsniu paspoksai į TV. Ir tai, tik iš mandagumo ir, kad tėvai nesupyktų. Nesupratau niekada nei Kalėdų esmės, nei prasmės. Vistiek dažniausiai per jas visa šeima nesusirenka, o jeigu ir susirenka… Kas tada? Nieko. Tai kas iš tų Kalėdų? Visiškai nieko. Nes sniego nemėgstu ir šiaip romantikė nesu.

 6. dainiux-kurapka

  kažkada Kalėdos ir man buvo labai ne kokia šventė, bet dabar, kai yra šeima, namai yra malonu porai dienų stabtelti, pailsėti, apmastyti nuveiktus darbus ir kitų metų planus. aš taip labai nemoku gal minčių reikšti, bet va PinkCity nuomonė man prie širdies.

 7. lk

  Su Kalėdom viskas gerai. Blogai – be Kalėdų. Komerciškomis ir visaip kitaip iškreiptomis jos ne pasidaro, o yra padaromos (tiek, kiek jas tokiomis darome). Neteko girdėti, kad kas nors, susirengęs į bažnyčią, rekolekcijas ar knygyną dvasinio turinio knygos nusipirkti, būtų jėga nutemptas į prekybos centrą blizgančių fintikliuškų pirkti. Taigi nereikia ieškoti kaltų labai toli – atsistokit prieš veidrodį ir kaltasis bus prieš akis.
  Gražios, prasmingos Viešpaties gimimo šventės, mielieji!

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.