Kelkis anksti

Yra daugybė žmonių, kurie nekenčia keltis anksti rytais. Penkias dienas iš septynių jiems tai tenka daryti ir tą jie turėtų (pa)mėgti. Bet jie to nekenčia nors tu ką. Yra netgi tokių užsispyrėlių, kurie nori pakeisti kitus ir visą tvarką, bet tik ne save. Jie nori, kad darbas prasidėtų 11-tą valandą ir baigtųsi 20-tą. Žmonės, negi nežinote, kad paroje yra tam tikri ciklai ir vakarui atėjus reikia ruoštis miegui, o ne dirbti. Pasiklausykit mūsų senolių: anksti kėlęs nesigailėsi.

Turbūt galvoji: lengva tau šnekėti, kai esi vyturys. O aš sakau, kad nėra nei jokių vyturių, nei pelėdų. Nei visokių kitokių paukščių. Mes esam žmonės. Yra tik įprotis keltis anksti arba vėlai. Prie visko galima priprasti ir nuo visko galima atprasti. Per gyvenimą buvau įpratęs keltis ir anksti, ir vėlai, ir vėl anksti, na žodžiu visaip. Tai visai nesunku. Kelkimės anksti ir dainuokime: Dabar geriausi mūsų rytai. Aooouu jėėėėė!

Ką apie miegą rašo kiti:

Scania laiko persukimus laiko neišsimiegojusių darbininkų priežastimi. Perskaičius susidaro įspūdis, kad laiką persukam 15 kartų per metus. Į priekį, atgal, į priekį…

thony dėl savo neišsimiegojimo kaltina Vilnių ir vadina tai mada.

Tomas pasakoja apie sunkaus kėlimosi rytais priežastis, o pats nesunkiai keliasi anksti. Šaunuolis!

Įrašas skirtas tarptautinei miego dienai.

Apie kėlimosi anksti ryte naudą ir būdus jam pasiekti parašysiu vėliau. O gal ir neparašysiu. Ar reikia?

1 komentaras

 1. Vidmantas

  Čia tu spjaudai į veidą mokslininkams, kurie konkrečiai nustatė, kad žmonės turi skirtingus bioritmus.

 2. Pingback: Blogorama #370 : nežinau.lt

 3. Paulius

  Idealiausia žmogui keltis tuomet, kai teka saulė, o eiti miegoti tuomet, kai jinai leidžiasi. Kelintą valandą tektų keltis vasarą, manau įsivaizduojat:)

 4. Andrius (nejau.net)

  Idealiausia paskirstyti paros laiką taip, kad gautųsi: 8 valandas darbui, 8 poilsiui ir visa kita, 8- miegui.

  Ir kaip minėjo Vidmantas, mokslui (mokslininkams) į veidą spjauti nereiktų. ;)

 5. Aurimas

  Niekada nesutiksiu. Man nesvarbu, kada einu miegoti (ar 23:00, ar 4:00), bet gerai jaučiuosi tik keldamasis apie 11-12h. Galbūt senoliai, kurie gyvenu su saule, ir galėjo taip sakyti, bet c’mon dabar yra normalios sąlygos gyventi taip, kaip patogiau.
  @Andrius: o ką daryti, jei dar 3h sueina kelionėms iš darbo namo, o darbas irgi užima daugiau laiko? Iš ko geriau nuiminėti: poilsio ar miego? :)

 6. m

  prieštaraučiau tau. yra vyturiai ir pelėdos. nors visą gyvenimą mane keldavo anksti ir nebūdavo jokių išlygų, pagaliau spjoviau į viską ir miegu kiek noriu, nes NEGALIU paprastai keltis anksti.

 7. nedraugiškas

  Juokingiausia, kad vyturių ir pelėdų egzistavimą įrodinėja tik pelėdos. Niekada neteko girdėti, kad kas nors skųstųsi, jog norėdavo keltis anksti, o jam liepdavo dar miegoti :)

 8. Sophia

  Miegodavau anksčiau ILGAI.
  Dabar kažkaip pripratau keltis anksti ir tai nuostabu.
  Ryto kvapas ir kylanti saulė, dar tuščios gatvės suteikia be galo daug energijos. O gal įkvėpimo.
  Nežinau, su tuo pastoviu žmonių noru viską suskirstyti. Gal ir yra vyturiai ir pelėdos. Ne tokia aš protinga, kad apie bioritmus šnekėčiau :]

 9. Thony

  Tikriausiai vienas iš labiausiai mano mėgiamų dienos laikų yra rytas, ankstyvas, šiek tiek mieguistas. Bet tokiam rytui trukdo kartais tam tikros aplinkybės: turi padaryti tą, turi nueiti ten, turi dar kažką kažkam kažkur… Štai ir sugenda rytas. Gražus ir romantiškas.

 10. Eglė

  Aš esu įpratusi keltis anksti. Na palyginus su draugais ir broliu, kurie keliasi 12val arba net 2 popiet:D Neisivaizduoju kaip taip galima ilgai miegoti,juk prarandama diena, kai gali daug gero nuveikti:)Dėl įpročio anksti keltis dėkoti turėčiau mamai, kuri eina miegoti anksti ir keliasi anksti, dėl to po visus namus bilda:D

 11. Neutrali

  Negaliu pakęsti kai reikia anksti keltis,ypač kai reikia į mokyklą.Stengiuos suderint laiką kad jo ir darbui ir poilsiui ir miegui užtektų bet neišeina nors tu ką.Aš už pelėdas yra jos ar ne.Kitaip sakant už ilgą miegojimą.(Beje,įrodyta,kad ilgai miegoti-sveika)

 12. šmurkšt

  nedraugiškas, taigi aišku, jog vyturiai nesiskundžia, kad reikia vėlai keltis. Skundžiasi, kai reikia vėlai eiti miegoti: pelėdos nemėgsta anksti keltis, o vyturiai vėlai gultis :)
  Egle, o aš neįsivaizduoju, kaip galima eiti anksti miegoti – juk prarandama naktis, kai irgi galima daug nuveikti XD

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.