Mylėkit lietų. Lietuviams

Pradėta kurti: 05-05-2005

Mylėkit lietų, labai prašau. Yra daug dalykų, kurių jūs nekenčiat, bet bent jau lietų – mylėkit. Juk gyvename Lietuvoje – lietaus šalyje. Ir turėtume džiaugtis, kad lietus nors kartais mus aplanko.

Lietus nėra liūdnas. Jis mums tik toks atrodo. Ir jei lietaus lašai yra ašaros tai tik džiaugsmo ašaros.

Šiandien ryte mane pabudino lietus. Taip ramiai ir švelniai. Ir aš tada supratau, kad diena bus puiki. Važiuodamas autobusu jaučiau neapsakomą ramybę. O išlipdamas pamačiau nepaprastai nuostabų reginį – lietaus lašus ant lango. Tuomet supratau kad nieko gražesnio šią dieną nepamatysiu.

Nesakykit, kad lietus bjaurus, nesakykit kad oras apsimyžo. Nekeikit lietaus. Jūs galit manęs paklausti kodėl man patinka lietus, nors jūs manote, kad jis purvinas, niūrus ir sušlapina drabužius. O aš sakau, kad niekas neliepia jums taip blogai galvoti apie lietų ir neliepia sušlapti. Man taip pat patinka ir ugnis, patinka sėdėti prie laužo, žiūrėti į židinį. Ugnis gali nudeginti. Bet juk niekas neliepia kišti rankų į ugnį.

Kad ir kur aš nukeliaučiau lietus visada bus su manimi. Ir primins man Lietuvą.

Visa tai parašiau stotelėje po stogu, troleibuse ir namuose. Lyjant lietui

Mylėk orą kad ir koks jis bebūtų. Oras niekada neklausys tavo norų. Todėl telieka džiaugtis tokiu oru koks jis yra.

Lietus išbučiavo skruostus

Taste the rainbow

Komentarų: 3 Mylėkit lietų. Lietuviams

 1. MILDa

  Aš taip pat dievinu lietų. Per lietų nutiko patys nuostabiausi dalykai mano gyvenime. Ir lietus tikrai nėra purvinas – jis nuplauna dulkes nuo mūsų sielų ir suteikia laisvę mintims. Džiaugiuosi, kad Lietuva yra lietaus kraštas. O be lietaus ir saulė netektų savo grožio…

 2. TikAš

  Ar daug kas eina pasivaikčioti lyjant lietui,tyčia palikdamas namie skėtį? Aš einu. Vaikštau besišypanti – man gera, nes galiu pajusti,dangų ir žemę jungiančią giją…. Tie, kas to nesupranta- praranda dalelę džiausmo, už kurią nereikia mokėti, nes tai dangaus dovana :)

 3. Dovilė

  Iš tiesų lietus gali būti ir džiuginantis, ir nuviliantis. Jei turi eiti į darbą ar svarbų susitikimą lietui lyjant, kai lietaus lašai, atšokę nuo žemės su žemės gumuliukais iki kelių sušlapina kelnes. O pravažiuojanti mašina iki pat ausų galiukų tave aptaško purvinu balos vandeniu… Jausmas ir vaizdas nekoks.
  Bet tomis dienomis, kai niekur nereikia eiti ir/arba skubėti, kai gali namuose pro langą arba balkone stebėti lietų, kai gali užuosti gaivų lietaus ir atgijusios gamtos kvapą… Kai gali išeiti pabėgoti lietuje… Kai širdyje tupi didžiulis liūdesys, skausmas, nusivylimas ir atrodo, kad pats dangus verkia kartu su tavimi, raminamai barbendamas tau į langą… Tada aš myliu lietų.

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.