Populiariausios netikėjimo Dievu priežastys

Žmonės netiki Dievu, nes

 • per daug pasitiki mokslu.
 • turi klaidingą Jo suvokimą. Pvz.: Gagarinas skrido aplink žemę ir jokio Dievo nepamatė. Vadinasi Jo nėra.
 • nesupranta, kad dvasininkai yra tokie pat klystantys kaip ir kiti žmonės. Pvz.: Jis netiki Dievu, nes vienas kunigas nusikeikė, ką nors išprievartavo arba nužudė.
 • jiems nepatinka tam tikros apeigos, smilkalų arba bobučių kvapas.
 • Jis neišpildo visų jų norų.
 • mano, kad Dievas blogai atlieka savo darbą. Tarsi Dievas turėtų rūpintis tuo, kad žmonėms būtų gera gyventi ir jiems nieko netrūktų.

Komentarų: 45 Populiariausios netikėjimo Dievu priežastys

 1. Dalius

  O kaip toks variantas? Seniau zmones tikejo i daug dievu ir vadina juos daugybe vardu. Dabar tiki i ne ka maziau tik vadina vienu vardu.

 2. Dalius

  Tai pirmyn – prasiplesk. Kur slypi klaida :) Man tai cia labiau i trecia panasu…

 3. scania

  Dievu tikėti ne ,,reikia” o ,,galima”.
  Panašiai, kaip su draugais. Gali gyventi ir be draugų, nieko neatsitiks. Tik kai atsitiks, kas tau padės? :)
  P.S. Netikintiems dievu gana pigiai padeda psichologai.

 4. Vita

  Amerikos indėnų posakis –
  „Visi Dievą vadina skirtingais vardais, bet viso pasaulio Dievas yra meilė“. Aš asmeniškai tikiu, kad yra kažkas aukščiau mūsų, kas kažką lemia mūsų gyvenime, pasaulyje…bet tai kol kas tikrai nėra kažkuri tam tikra religija…

 5. g12

  Mokslu (pasi)tikėti nereiktų, mokslas yra įrankis, juo reiktų naudotis.

 6. Laura

  Žinai, pasakysiu dar vieną. Netikiu, nes tai tik teorija. Tikiu, kad yra kažkas aukščiau, bet niekada netikėsiu tuo, kuo mane verčia tikėti visi aplinkiniai. Aš tikiu viltimi ir gėriu, bet ne pragaru ir rojumi.

 7. jago

  Žinot, aš labai pavargau nuo amžino skirstymo į „mes“ – „jie“, tiki – netiki. Netiki – blogai daro, gal todėl kad kvaili, gal todėl kad blogi. Kodėl visada dalis žmonių net neabejoja kad jie yra teisūs ir turi išgelbėti likusius?
  Nėra viskas taip paprasta. Ir problema sprendžiama iš kitos pusės. Reikia mąstyti ne kodėl netikima o kodėl tikima. Jums tikėjimas yra akivaizdus. Netikinčiam žmogui – tikrai ne. Ir jei manęs klausia kodėl aš netikiu man tas klausimas atrodo toks pats kaip kodėl aš ne biologas. Neturiu nieko prieš biologiją. Bet juo NESU. Neturiu nieko prieš Krikščionybę, bet mano pasaulėjauta yra kitokia. Ir aš labai džiaugčiausi jei jūs mano apsisprendimą gerbtumėte taip pat kaip aš jūsų. Ačiū.

 8. Vidmantas

  Gerai, pakelkit rankas, jauni žmonės, kurių nebiesina, kai kas nors nuolat „iš aukštesnių” (pagal kažkelintame amžiuje nustatytą hierarchiją) tau nuolat turi teisę vadovauti, nurodinėti kaip daryti yra „moralu”? Na, čia iš žmonių pusės. Dar prie to paties tai mane dar labiau nervina tada, kai neturi teisės rinktis – visi, kurie „tiki” (kas realiai tai yra ir kaip daugelis tai išreiškia – kitas klausimas) įkyriai bando įkišti savo netikras tiesas ir nesugeba priimti kitokios nuomonės – automatiškai esi žemesnės kastos.

 9. antibalta

  Nes tik suvaržymai ir moraliniai varžtai skiria (tik ar tikrai?) mus nuo plėšrūnų. Tik susitartos taisyklės sukuria visuomenę.

 10. coverofvogue

  Nesutinku su pirmu punktu – mokslas keičiasi, jis jau pasuko kryptimi kai rimtai svarstoma kūrėjo galimybė. Ką tik parašiau apie tai įrašą – žinau kad begėdiška savireklama, bet rekomenduoju paskaityti – tinka šiai temai. :)

 11. Aurimas Gudas

  „jis jau pasuko kryptimi kai rimtai svarstoma kūrėjo galimybė“. Oho. Jau net pradėjo. Pažanga kolūkiui.

 12. Jurgis

  Dievas į gyvenimą ateina pats. Jo negalima nei laukti, nei nelaukti. Kai pajunti, kad jis su tavimi, tuomet atpuola visi klausimai, moralės, patarimai ir visą kitą.
  Tuokart tampa viskas aišku ir suprantama. Neveltui žemaičiai sako: per gvaltą mielas nebūsi.
  Nėra tikėjimui, kaip ir meilei formulės, taisyklių, dėsnių ar įrodymų ir negali būti.
  Neveltui sakoma, kad Dievas yra meilė. Niekas to nepaneigs!

 13. Neutrali

  Čia kiekvieno asmeninis reikalas tikėti-netikėti,neatsižvelgiant į kitų nuomonę ir spaudimą.

 14. Paulina

  Pritariu Jurgiui.”Kai pajunti, kad jis su tavimi, tuomet atpuola visi klausimai, moralės, patarimai ir visą kitą.” Tai tikra tiesa, man taip buvo.

 15. Just

  Nesuprantu, koks tikslas rašyti priežastis dėl ko netiki. Čia žmogaus laisvas pasirinkimas, nori tiki, nori ne. Aš asmeniškai netikiu, ir nesuku sau dėl to galvos, mano laisvas pasirinkimas, gerbiu tuos kurie tiki, ir niekad nesakau, kad tai nesamonė ar kaip Froidas sakė, kad viena iš šizofrenijos formų. Tad gal gerbkit ir mūsų nuomonę dėl netikėjimo ir nepirškit(vos ne per prievarta) savo ideologiju. Nesakau, kad visi jas perša, kad poto nekiltų ginčų.

 16. Ringaile

  Krikščionybės dorovinės taisyklės puikios. Bet ar būtina būti krikščioniu, kad jų laikytumeisi? Religija – kaip tarpininkas tarp žmogaus ir gėrio. Man jis nebūtinas. Bet masėje jis bent šiek tiek palaiko gėrio kartelę. Todėl tai kaip ir teigiama religijos pusė.
  Kodėl žmonės tiki? Prieš kelias dienas sėdėdama bažnyčioje supratau, kad religija suteikia gyvenimui prasmę, kurios paieškos netikintiems trunka amžinybę. Kiekvieno laisvė rinktis.

 17. Kiemė

  Man nepatinka bobučių ir diedukų kvapas, seniokiškas kosulys, apeigos ir ritualai. Bet tai nereiškia kad netikiu. Tik dėl šių priežasčių nevaikštau bažnyčion. Nejaučiu ten to ką norėčiau jausti. Gal tikiu per mažai?

 18. simona

  Žmonės netiki dievu, nes jis žudo dar negimusius vaikus, sunaikina juos jaunos,vilčių kupinos motinos isčiose

 19. m

  bet čia gan paviršutiniškos netikėjimo priežastys. jei žmogus netiki dievu todėl, kad kunigų tarpe yra pedofilų (apie kuriuos pasipiktinęs rašiau), tai to žmogaus labai siauras požiūris. apie savo netikėjimą dievu galėčiau parašyti visą tomą, sukonspektuojant ir visą gyvenimo istoriją nuo vaikystės-paauglystės-iki dabar.

 20. Singuliaras

  Dievu netikima, nes tam nėra absoliučiai jokio pagrindo. Pavyzdžiui, mano manymu, Jėzus Kristus buvo ne Dievas, o psichinis ligonis. Kodėl aš taip manau? Todėl kad tokia nuostata reikalauja mažiau prielaidų. Arba: kodėl jūs netikite ir negarbinate elfų, nykštukų, trolių? Arba Dzeuso ir Perkuno? Todėl, kad neturite jokio pagrindo manyti, jog minėtų personažų egzistavimas yra realus. Taigi: Dievas – tai tas pats nykštukas ar elfas.

 21. Žurnalistas

  Populiariausia netikėjimo Dievu priežastis yra sveikas protas ;) Kaip sakė Čarlis Čaplinas: „By simple common sense I don’t believe in God”.

 22. MaikUniversum

  cha cha cha, juokingas straipsnis ir dar juokingesni komentarai :D pateksit tuoj į nesąmonių muziejų.
  Dievais tikėti jums niekas nedraudžia, tik negalima kito žmogaus verst patikėt tavo nesąmonėmis be įrodymo. Taigi, jeigu teigiate, kad dievas yra, prašau pateikti įrodymus. Asmeninė patirtis nesiskaito. Ją lengva sufalsifikuoti, smegenys yra apgaulingos ir kas vienam atrodo kaip dievo „potyris” kitam gali būti sunkios šizofrenijos diaggnozė. Taigi.

  Sėkmės tikinti fėjomis ir seniu šalčiu. O aš verčiau tikėsiu moksliniu metodu, kurio pagalba daug lengviau pažinti Visatą.
  Taip, tarp kunigų yra pedofilų, bet pedofilų yra ir tarp ne kunigų. Bėda ta, kad bažnyčia neretai slepia „nusidėjusius” kunigus. Bet čia jau kita kalba.
  Netikiu dievais vien dėl to, kad visa šita dievo sąvoka yra tokia kvaila ir lenvai nuginčyjama, kad neverta apie ją kalbėti. Deja, tenka kartais pašvaistyti laiką savo idant pabandyt atvest į protą bent vieną žmogų, kad jis pradėtų DOMĖTIS, o ne vien aklai tikėti.

 23. netikiu

  O jei žiūrėti į religiją kaip į tam tikros žmonių grupės seną seną biznį? Pardavinėjama tam tikra paslauga tikinant, kad turimas leidimas iš aukščiau – tai tam, kad išsisukt nuo žemesnio levelio mokesčių. Turime 2000 metų senumo kasmet atnaujinaqmą ir tobulinamą biznio strategiją.
  O dėl Dievo, tai kas jį sukūrė? Ir kas sukūrė tą, kus sukūrė jį?
  O jei jo niekas nesukūrė, o jis pats atsirado, tai pasaulis irgi lygiai taip pat gali atsirasti be jokių dievų.
  Vienu žodžiu, matau čia tik genealią biznio strategiją. Ne daugiau.

 24. netikiu

  „Ringaile rašo:
  … Prieš kelias dienas sėdėdama bažnyčioje supratau, kad religija suteikia gyvenimui prasmę, kurios paieškos netikintiems trunka amžinybę. Kiekvieno laisvė rinktis.”

  Suteikia prasmę? Gyvenimo prasmė yra pačiame gyvenime, o ne viltyje, kad po mirties bus geresnis pasaulis, kuriame ir bus atsigriebta už nevykusį dabar gyvenamą gyvenimą. Rojaus ilgesys gali atimti ta vienntelį gyvenima, kurį turime.

 25. RB

  Klausimėlis krikščionims: o kodėl jūs netikite Perkūnu? :D Arba Kecalkoatliu?

 26. Singuliaras

  Kita netikėjimo Dievu priežastis yra dar paprastesnė: tiesiog tėvai, močiutės, mokykla ar šiaip aplinka neprivertė ir neišmokė garbinti KITŲ vaizduotės padarinių (pvz., Kristaus, Perkūno, Budos, Ra, Sai Babos, Toro, Kecalkoatlio ir kt.). :)

 27. Žurnalistas

  Sai Baba, kaip čia tau pasakius, yra gyvas realus asmuo. Ne vaizduotės padarinys :) Ir jis rodo tikrus stebuklus, nors jie ir ne tokie įspūdingi kaip Koperfieldo, rankų miklumo bičas matyt tiek neįvaldęs.

 28. Singuliaras

  Nu, kad ne. Sai Baba KAIP BURTININKAS yra kitų vaizduotės padarinys arba projektas.

 29. Slingy

  antras punktas.. nepamate = nera. Man tai atrodo kurkas itikinamiau nei, nepamate = yra.

  Dievo nera, atsibuskit. O jeigu ir butu tokia butybe, jis/ji/tai tikrai nusiviltu mumis vien del to kad tikime zodis i zodi tukstanciu metu senumo knyga ir atmetame viska kas jai priestarauja.

  Pasiziurekit i visa tai is sono, is neutralaus tasko. nekiskite jokiu nereikalingu jausmu ir pamatysite kaip visa tai kvailai atrodo.

 30. Antas

  Kai man užduoda klausimą ar tikiu aš ar ne, prašau duoti Dievo sąvoką. Paaiškinti ką klausdamas turi omenyje. Daugiausia toliau ir neinama. O be tokios definicijos klausimas nekorektiškas, į jį negalima atsakyti. Argi galima atsakyti į tokį klausimą: “Ar tiki į (negaliu pasakyti į ką)”? Pas kiekvieną Dievo supratimas kitoks. Apie ką eina kalba?

 31. Vladimirich

  „…prašau duoti Dievo sąvoką”

  ____________________________
  Mūsų Dievas – žmogus Jėzus Kristus. Taip Visatos Kūrėjas įėjo į materialų pasaulį, į mūsų problemų vidurį. Gyveno tarp žmonių. Parodė meilę, savo valia atiduodamas savo gyvenimą. Prisikėlė ir gyvena tarp mūsų, jau kitame kūne. Tai labai trumpai ir labai elementariai…

  …O klausimas „kodėl kiti netiki?” man nekyla. Svarbiau kur aš Tykėjime? „…Tu eik su Manim…” pasakė Kristus (Jono ev. 21skyrius).

 32. Galvokim

  1. Netikėti – pati aršiausia religija.
  2. Tikėjimas niekaip nesikerta su moksliniais visatos reiškinių ir žmogaus atsiradimo ( Darvino teorija ) aiškinimais. Mokslas mums realiai išaiškina kaip Dievas(aukštesnė būtybė, Visatos varomoji jėga, tyriausias gėris ) vykdė savo biblijoje aprašytus darbus. Jei supranti kaip sukosi sraigtelis nereiškia , kad mokėsi pagamint laikrodį. Biblija tai ne istorinis – mokslinis veikalas, tai daugiau pamokymai žmogui surašyti perkeltine prasme, kurie gali būti pritaikyti bent kuriems laikams pagal žmonių supratimo ir išsivystymo lygį.
  3. Nenuginčijamų visiems aiškių įrodymų, kurių taip visi reikalaujate, niekuomet negausite šia tema. Tai visiškai prieštarautų visų pasaulio religijų kertiniam akmeniui – teigimui , kad žmogus turi LAISVĄ VALIĄ. Galimybę pačiam nuspręsti (pajausti) tikėti ar ne, daryti gerus darbus ar blogus. Juk niekas nesielgs blogai, jei 100% žinos, kad bus nubaustas.
  3. Dievas yra tas pats, kad ir 1000 vardų , formų jį įsivaizduosime. Man asmeniškai priimtiniausias krikščioniškas variantas. Nepamirškime, kad deja yra ir blogis (šėtonas), kuris stengiasi suskaldyti žmones (”suskaldyk ir valdyk”) sukiršinti juos dėl menkiausių religinių, kultūrinių ar suvokimo skirtumo, priversti nekęsti vieniems kitų. Sakydami , kad nieko daugiau nei tai ką jaučia kūnas nėra mes suteikiame jam visas galimybes veikti, deja pasaulyje pykčio ir nuodėmių daugėja, nukrypimai tampa norma (gėjų teisės, seksas visur ir visada televizijoje, muzikoje), beje visas šou pasaulis yra kupinas satanistinių simbolių ir apeigų (2009 m. MTV apdovanojimai, spiralės, Horo akis klipuose ir pasirodymuose ( Rihanos, Lady Gagos, Jay-Z, Byonce) trikampiai, kasdienio rock gesto kilmė, pentagramos) Viskas nukreipta į materialias vertybes, kūniškus malonumus… Žmogžudysčių . vagysčių daugėjimas visam pasaulyje — tai įrodymai, kad blogis veikia. Neleiskime jam valdyti mūsu – juk visi turime polinkį būti geri, suprantame kas gera ir bloga, kiekvienas turime save sekti ir neleisti, kad mums išplautų smegenis (kalbu iš patirties pritariau daug dalykų kas yra tikrai negera ir tai žinojau tačiau būna žmonių kurie tarsi užhipnotizuoja kai linksi tam ko ankščiau vengei, kaip sakoma jei įdėsi varlę į šaltą vandenį ir po truputį kaitinsi ji net nepastebės kaip išvirs ir žus.)
  4. Nepaaiškinamų (mokslui(kol kas)) reiškinių pasitaiko, įvairių skraidančių daiktų, klinikinę mirtį patyrusių paciantų išgyvenimai (ir aš kai buvau maža keletą minučių buvau klinikinėj mirtį, tačiau nieko nepamenu) , vaidenimaisi ir t.t. yra daugybė prisižaidusių su būrimais, daugybė liudininkų ir aš tikiu, kad tai tikra. Kad yra gyvenimas po mirties. (Beje mokslininkai irgi plėtoja teorijas apie paralelinius pasaulius)
  5. Tikėti galima visaip ir svarbiausia nuoširdžiai. Deja nevisi kurie dedasi tikinčiais elgiasi gerai, kaip ir dauguma ateistų nėra blogi žmonės. Kiekvienam savo. Na aš tikiu, man užtenka tokių įrodymų kokius randu istorijoje, biblijoje, bažnyčioje, internete :D ir savo širdyje.

  Gyvenimas nelogiškas, žmonės nelogiški, logika yra nelogiška… nes žemėlapis – ne teritorija.

 33. ram

  manau,kad tikėjimas remiasi nepagrįstumu. Jei Dievo buvimas būtų irodytas moksliškai,nebeliktų tikėjimo esmės- liktų žinojimas. O tikėti ar ne-kiekvieno asmeninis pasirinkimas.

 34. Natt Stridende

  xD ginčykitės… įdomu čia paskaityti ir pasijuokti iš žmonių, kurie pykstasi nežinodami dėl ko… kažkokiam žmogui buvo reikalingas pagalbininkas ir patarėjas, niekingas globėjas, kuris užklupus negandai galbūt padėtų.
  XD žmonės negaudami pagalbos iš tos „pačios švenčiausios” dvasios atsiskyrė nuo bažnyčios. ir gerai padarė.
  paaiškinsiu kodėl. Jei jis toks ir būtų, tai vargu ar žmonės vargtų. tam jis, neva mūsų gelbėtojas, nedavė laisvės, mus suvaržė, prikišdamas protą visokių nesąmonių apie nuodėmes, gerų darbų darymą… ar kada jis jums taip padėkojo? pagalvokit… dėkoja tik velnias arba Šėtonas, kuris daro gera pasauliui… jis duoda žmogui visišką galimybę rinktis laisvai gyventi, neatsisakant malonumų, leidžia nejausti skausmo už padarytą kvailą klaidą, kurią neva reikėtų ištaisyti…
  xD dėkokit Šėtonui, kad jis padeda jums gyventi ir gerai įsikurti žemėje, o ne kažkokiai neaiškiai išgalvotai dvasiai, kuria tiki pusė pasaulio.

 35. Ema

  O kaip dėl „Šiuolaikiniam jaunimui paprasčiausiai atrodo, kad tai nemadinga ir nėra „kieta”. Jei kokia Lady Gaga pradėtų viešai demonstruoti, kaip ji NUOŠIRDŽIAI tiki Dievą, gal situacija ir pasikeistų.”

 36. Pingback: Mintys apie Dievą ir tikėjimą - Mintys.lt

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.