Žmogus. Menas. Rauginti agurkėliai

Kas yra menas? Kur baigiasi kūryba ir prasideda menas?

Menininkas ir kūrėjas. Kūrėjas sukuria telefoną ir taip pakeičia pasaulio raidą. Suteikia mums daugiau galimybių ir „palengvina gyvenimą”, kai mes tingime pakelti sėdmenis nuo sofos, kad nueitume paplepėti pas kaimyną. Ir visi tie palengvinimai taip viską palengvina, kad net sunku pasidaro.

Menininkas sukuria milžinišką raudoną telefoną, kuris kartais suskamba ir pastato jį vidurį salės. Beveik visi supranta kam skirti įprastiniai telefonai, bet beveik niekas nesupranta kam skirtas tas didžiulis raudonasis, su kuriuo net negalima atsiliepti. Tai menas.

„Visi žmonės yra menininkai, bet tik menininkai tai žino” Ir tuo jei naudojasi. Daro tave per užpakalį. Bet to tu nesupranti. Vis bandai suprasti ar čia tave išdūrinėja ar ne. Apsigauni dar kartą, dar ir dar. Kol supranti, kad nėra ką suprasti.

1 komentaras

 1. Egle (dukra)

  na jau, Aurimai.. ne visi menininkai „daro tave per užpakalį”, o mano subjektyvia nuomone, tie kurie „daro”, tai vargiai ar yra menininkai. Nemaišyk tikrų meninkų su tais, kurie save tokiais tiesiog laiko. Sutinku kad kiekviename žmoguje slypi meninkas, tik kartais jis taip giliai.. :)

 2. Aurimas Gudas

  Žinoma, kad ne visi. Negaliu tokiame trumpame „poste” parašyti viską apie meną ir menininkus. Parašiau tik apie tuos kurie „daro”. Aš ne apie tuos menininkus, o apie tuos.
  Yra žmonės, kurie tau visada prieštarauja, kiti, kurie visada pritaria. Tretieji yra per vidurį. Pirmieji tik primena, kad kad ir kiek bekalbėtum vis vien visko nepasakysi arba pasakysi per daug kategoriškai ir savo argumentais privers tave sušvelninti tavo pasakymą. ta pati tiesa tik iš skirtingų kampų. Praplėtimas. Atnrieji tave žlugdo. Tretieji ugdo.

 3. Egle (dukra)

  ach, Aurimai, kartais tie tavo atsakymai būna tokie „confusing” (neradau lietuviško gero atitikmens, matyt čia reikalinga specifinė reikšmė).. dabar gal jau kokias penkias minutes sėdžiu ir bandau save priskirti kažkuriai tavo išvardintų grupių. savimeilė aišku labai norėtų būti trečioji, bet greičiausiai būsiu ta, kuri per nelyg dažnai prieštarauja. nes juk pritarti galima ir tylint.. kita vertus, tylint galima ir paprieštarauti. ai, ir iš vis, einu dar truputėli pavartyt konspektus, nes egzaminas už valandos su trupučiu :) :))

 4. Aurimas Gudas

  Galiu pasakyti paprasčiau:
  A: Petras blogas žmogus.
  E: na jau, Aurimai.. ne visi žmonės blogi.
  A: Taip, ne visi. Apie visus aš ir nekalbėjau.

  Eglute, pati žinai, kad ant fotografijos negalėčiau „pavaryti”. Pats neįsivaizduoju kas yra tas menas.

 5. Egle (dukra)

  Aurimai :) šypt. jei tu būtum parašęs: „tas menininkas Petras daro per užpakalį..” nebūčiau sakius: „na jau, Aurimai, ne visi meninkai daro” :))
  ir dar ten paskui nebesupratau ką apie fotografiją kalbėjai. bet šiaip, koks skirtumas.
  Man tai labai juokinga čia su tavim šnekėtis. nu ta prasme, faina, bet ir juokinga. Tinkames kada, ba pasiilgau :)

 6. Asta

  Man atrodo, kad nereikia stengtis suprasti APGAVO ar NEAPGAVO. Reikia stengtis pajusti PATINKA ar NEPATINKA. Ir išvis mažiausiai reikia stengtis SUPRASTI. Geriau PAJUSTI.

 7. aushre

  Tai pabandyk išplėsti savo mintis..daugiau parašyk šia tema.

 8. Kristė

  Didžiausias menininkas buvo mano tėtis. Jis sakydavo: „Gyvenimą reikia ne palengvinti, o apsunkinti”.

 9. Mikas

  Na, Aurimai, mano mintys panašios, ne visiškai tokios, tačiau panašios. Taip pat didelis pagyrimas už tai, kad reiški savo mintis ir leidi kitiems tave kritikuoti. Kad tokių daugiau būtų pasaulyje.

 10. sanimidego

  Labai teisingai, aš pritariu anksčiau kalbėjusiam žmogui ;D

Komentuoti

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.